• Головна
 • Новини
 • За позики з довгим кінцем від Маркарової - будуть розплачуватись і наші діти, і наші онуки, - експерт

28.01.2020, 11:14

За позики з довгим кінцем від Маркарової - будуть розплачуватись і наші діти, і наші онуки, - експерт

«Де ж вас таких горе-фінансистів набрали: за зобов'язаннями ОВДП з довгим кінцем не тільки ми, а й наші діти з онуками будуть розплачуватись».

Про це на своїй сторінці у ФБ написав директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.

Олександр Гончаров: «В ток-шоу Савіка Шустера міністр фінансів Оксана Маркарова похвалилася, мовляв, вона почала розміщувати держоблігації (ОВДП) з довгим кінцем.

І справді, 23 січня цього року Мінфін розмістив 10-річні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро за ставкою 4,375% (!) річних з кінцевим терміном погашення 27 січня 2030 року.

Але це в умовах, коли в Європі давно забули про такі рекордно високих відсотках прибутковості.

Більш того, наприклад, Німеччина розмістила свої 30-річні облігації з негативною дохідністю (показник склав мінус 0,11% річних). І порівняйте, як працює німецька економіка і українська, а ці божевільні відсотки прибутковості по ОВДП і євробондам віддавати нам, друзі, до останньої копійки або цента.

Безумовно, через такі рекордно високі відсотки прибутковості за українськими держоблігаціями у багатьох іноземних спекулянтів просто дах зносить. Сума заявок на придбання українських євробондів нової емісії на суму 1,25 млрд євро за ставкою 4,375% становила понад 7 млрд євро від понад 350 інвесторів з усього світу. І, до речі, 28 січня Мінфін уже традиційно буде пропонувати до розміщення чергові гривневі ОВДП з терміном обігу 70 днів, 420 днів, 707 днів і 2 674 дні.

Ну, і нагадаю про наші з вами величезні борги: у минулому, 2019 році, Мінфін за допомогою ОВДП позичив 227,6 млрд грн, 4,3 млрд дол. США і 387 млн євро! Економіка наша валиться, значить, будемо віддавати за борги останнім «сімейним сріблом». Ну, а поки що в цьому 2020 році нам необхідно виплатити більше як 400 млрд грн за держборгом. Про здоров'я, освіту, пенсії і зниження тарифів ЖКГ доведеться забути. Як то кажуть, любиш позичати, люби й віддавати. 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: