
23.11.2024, 16:12
За отруєнням Ющенка, ймовірно, стоїть Росія – розвідка США розсекретила документ
Розвідка Сполучених Штатів розсекретила документ про убивства за кордоном політичних опонентів диктатора Росії Володимира Путіна.
Про це пише Bloomberg з посиланням на документ розвідки США.
Дослівно: "... політичні та опозиційні лідери в ключових колишніх радянських республіках, які вважаються загрозою. Яскравим прикладом є колишній президент України Віктор Ющенко, який у 2004 році зазнав майже смертельного отруєння. Його прихильники дійшли висновку, що російська розвідка ввела хімічний діоксин у його їжу, коли він був кандидатом у президенти, що виступав за інтеграцію України із Заходом".
Також у доповіді називається підрив автомобіля одного з колишніх керівників Ічкерії Зелімхана Яндарбієва. Серед інших пов'язаних із Кремлем убивств - отруєння колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка в Лондоні 2006 року, бізнесмена Олександра Перепеличного, який раптово помер під час пробіжки поруч зі своїм особняком в Англії 2012 року.
Ще однією метою Кремля можуть бути нелояльні Москві сепаратисти на сході України, випливає з розсекреченої доповіді. Як приклад наводиться вбивство 2015 року "міністра оборони "ЛНР" Олександра Бєднова.
Розвідка пише, що її впевненість у цьому звіті "є високою".
Також йдеться, що Путін, імовірно, надав главі Чеченської Республіки Рамзану Кадирову, який вкрай лояльний до Путіна, свободу дій для вбивств чеченців за кордоном. Більшість вбивств, приписуваних операторам Кадирова, були скоєні шляхом стрілянини, тоді як ті, які, за оцінкою розвідки, здійснювалися російськими спецслужбами, включають широкий спектр методів, зокрема отруєння.
Нагадаємо: У жовтні 2024 року стало відомо, що досудове розслідування у справі про отруєння Ющенка під час передвиборчої кампанії досі триває.
За темою
- Масована атака: росія випустила 140 безпілотників по Україні
13.02.2025, 10:02
- РНБО запровадила санкції проти Петра Порошенка через підозру в державній зраді
12.02.2025, 22:31
- Чи зможуть військові до 24 років підписати мотиваційний контракт: відповідь Міноборони
12.02.2025, 19:44
- Затримання «щура» ФСБ у СБУ: як українці відреагували у соцмережах
12.02.2025, 19:11
- У Києві від російського обстрілу постраждали приміщення українських іномовних телеканалів
12.02.2025, 14:28
Обговорення
Суспільство
ТОП
На заході України можуть запровадити локальний карантин через зростання захворюваності на грип
На Львівщині від отруєння чадним газом загинув 16-річний футболіст
Суд у справі про вбивство Ірини Фаріон відбудеться 13 лютого
Під час пожежі у ромському таборі в Самборі загинула дитина
У Трускавці чоловік розбив п’ять машин гранітною плитою: поліція розшукує підозрюваного
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої