• Головна
  • Новини
  • ЗСУ застосовують новітні дрони-перехоплювачі для знищення ворожих безпілотників

03.04.2025, 09:41

ЗСУ застосовують новітні дрони-перехоплювачі для знищення ворожих безпілотників

Українські військові почали збивати російські безпілотники за допомогою новітнього дрона-перехоплювача TYTAN, розробленого в Німеччині. Відповідне відео опублікувало Головне управління розвідки ЗСУ, хоча офіційного підтвердження про бойове застосування поки немає.

На кадрах видно, як український дрон знищує російський БПЛА "Гербера", що використовується як приманка для систем ППО та супроводжує ударні "Шахеди".

Що відомо про TYTAN?

🔹 Німецька розробка компанії TYTAN Technologies.
🔹 Призначений для кінетичного перехоплення ворожих дронів шляхом фізичного зіткнення.
🔹 Виготовлений на 3D-принтері, важить до 5 кг.
🔹 Максимальна швидкість – 300 км/год, що дозволяє перехоплювати більшість російських БПЛА (наприклад, "Шахед" має швидкість до 200 км/год).
🔹 Радіус дії – близько 20 км.
🔹 Використовує штучний інтелект для самонаведення на ціль.

Чому це важливо?

❗ Використання дронів-перехоплювачів дозволяє економити дорогі зенітні ракети. Для порівняння: вартість ракети до ЗРК Iris-T – від 250 000 євро.

Перші випробування TYTAN у ЗСУ пройшли наприкінці 2024 року, проте офіційно їх ще не прийняли на озброєння – наразі цих дронів немає навіть у Бундесвері.

Цікаво, що компанія TYTAN Technologies у 2025 році посіла 2-е місце у міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge. Переможцем стала французька компанія Alta Ares, яка представила систему розпізнавання цілей на основі ШІ.

Обговорення

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: