• Головна
  • Новини
  • З України вже випускають чоловіків віком від 18 до 22 років — ДПСУ

28.08.2025, 11:21

З України вже випускають чоловіків віком від 18 до 22 років — ДПСУ

В Україні почали діяти зміни до правил перетину державного кордону. Відтепер чоловіки віком від 18 до 22 років включно можуть виїжджати за межі країни.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Що змінилося

  • Відповідна постанова Кабінету Міністрів була опублікована 27 серпня в «Урядовому кур’єрі» і вже набрала чинності.

  • Зранку 28 серпня прикордонники почали оформлювати перші виїзди громадян цієї вікової категорії.

  • Для перетину кордону потрібно мати:

    • закордонний паспорт;

    • військово-обліковий документ (паперовий або електронний).

Винятки з правила

  • Право на виїзд не поширюється на чоловіків 18–22 років, які працюють у державних органах або органах місцевого самоврядування. Для них зберігається попередній порядок — можливість виїзду лише у службове відрядження.

  • Також речник ДПСУ уточнив, що поки що жінок-депутаток не випускають за кордон, оскільки рішення про скасування відповідної заборони ще не опубліковане.

Контекст

27 серпня уряд ухвалив кілька рішень щодо перетину кордону в умовах воєнного стану. Зокрема:

  • дозволив виїзд за кордон чоловікам до 22 років включно;

  • надав право жінкам-депутатам місцевих рад, які працюють на громадських засадах, безперешкодно залишати Україну під час воєнного стану.

Що кажуть експерти

Рішення уряду вже викликало активне обговорення в суспільстві. Одні вважають його кроком до пом’якшення обмежень та більшої свободи для молоді, інші — ризиком для мобілізаційного ресурсу країни.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: