18.02.2026, 14:25
Євросоюз бойкотуватиме відкриття Паралімпіади через допуск росіян з прапорами
Європейський Союз оголосив про намір бойкотувати церемонію відкриття Паралімпійських ігор через рішення допустити спортсменів з Росії та Білорусі до змагань під національними прапорами.
Про це заявив європейський комісар з питань міжпоколіннєвої справедливості, молоді, культури та спорту Глен Мікалеф. За його словами, країни ЄС вважають таке рішення неприйнятним на тлі повномасштабної війни Росії проти України.
Комісар наголосив, що не може підтримати відновлення національних символів держав-агресорів, оскільки прапори, гімни та спортивна уніформа безпосередньо пов’язані з війною та злочинами, які тривають.
Мікалеф підтвердив, що не буде присутній на церемонії відкриття Паралімпіади, а також закликав інших посадовців і представників міжнародної спільноти вчинити так само.
Раніше Міжнародний паралімпійський комітет ухвалив рішення дозволити спортсменам з Росії та Білорусі не лише брати участь у змаганнях, а й виступати під власними державними прапорами. Це стане першим випадком за останні 12 років, коли російський прапор знову з’явиться на Паралімпійських іграх.
За наявною інформацією, щонайменше шість російських і чотири білоруські спортсмени отримали дозвіл виступати на Зимових Паралімпійських іграх 2026 під національними символами.
У Євросоюзі підкреслюють, що бойкот має стати політичним сигналом і відповіддю на спроби повернення Росії та Білорусі до міжнародного спортивного простору без жодної відповідальності за агресію проти України.
За темою
- Румунія втретє за три дні збила дрон біля кордону з Україною: до МЗС викликали посла РФ
26.07.2026, 15:24
- Європа може не встигнути заповнити газосховища до зими — Reuters
26.07.2026, 09:51
- У Словаччині затримали ексочільника УАФ: його підозрюють у розкраданні майже 295 млн грн
24.07.2026, 21:05
- F-16 збив безпілотник, який залетів на територію Румунії
24.07.2026, 12:44
- Лавров заявив про готовність Росії до переговорів із Україною
23.07.2026, 11:46
Світ
ТОП
У Львові дівчина на самокаті врізалася в автомобіль: її забрала швидка
На Львівщині чоловік стріляв у бік Audi: суд призначив 4 роки ув’язнення
У Львові через обрив пантографа зупинився трамвай
Біля Львова автомобіль збив 64-річного велосипедиста: чоловіка госпіталізували
Внаслідок ДТП на Львівщині загинув 22-річний мотоцикліст
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні