• Головна
  • Новини
  • ЄС створює резерв дизельного пального для України: підготовка до зими та енергетичної безпеки

20.09.2024, 17:21

ЄС створює резерв дизельного пального для України: підготовка до зими та енергетичної безпеки

Європейський Союз прийняв рішення створити резерв дизельного пального для України, щоб допомогти країні підготуватися до зимового опалювального сезону та зміцнити її енергетичну безпеку.

WestNews розповідає детально.

Ця ініціатива стане одним з ключових елементів підтримки, оскільки Україна продовжує боротися з наслідками російських атак на її енергетичну інфраструктуру. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерела в Кабінеті Міністрів України.

Як повідомив співрозмовник видання, головною метою резерву дизельного пального є забезпечення роботи генераторів, які будуть живити соціальні заклади у разі аварійних відключень електроенергії. "Наразі, якщо наступні атаки росіян не призведуть до критичних вражень нашої енергетичної інфраструктури, ми не очікуємо планових відключень взимку при температурі повітря вище за 10 градусів морозу", — зазначив він.

Водночас уряд готується до менш сприятливого сценарію, коли можливі тривалі аварійні відключення. У такому разі, дизельне пальне з резерву дозволить забезпечити стабільну роботу життєво важливих об'єктів інфраструктури.

Важливо зазначити, що ці запаси будуть зберігатися на території Європейського Союзу, щоб уникнути ризику їхнього знищення під час російських обстрілів. "Ці запаси будуть зберігатися в ЄС, а не в Україні, щоб вони не стали ціллю російських атак. Проте вони дозволять нам забезпечити роботу генераторів, на яких в такому випадку працюватимуть соціальні заклади", — пояснив представник уряду.

Крім того, за словами джерела, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн разом із головою Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіхом Біролом, 19 вересня представили звіт про заходи для зміцнення енергетичної безпеки України. Серед іншого, Європейський Союз планує відновити 4,5 ГВт потужностей з експорту електроенергії до України цієї зими, що становить близько 25% від загальних потреб країни.

Також для подолання наслідків російських атак було виділено 160 млн євро, з яких 100 млн вдалося залучити завдяки замороженим російським активам. Ці заходи є важливою складовою підтримки Європи у протистоянні України російській агресії та допоможуть країні впоратися з потенційними викликами під час наступного опалювального сезону.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

Правнича термінологія: проблеми стандартизації

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Михайло Цимбалюк

Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: