19.07.2020, 18:22

Яворів відзначає День міста

Районному центру на Львівщині - 644 роки.

Оскільки у світі лютує пандемія коронавірусу, а Львівська область у топі антирейтингу за статистикою захворювання, цьогоріч яворівчани відзначатимуть День міста у колі сім’ї. Однак, щоб все ж відчути смак свята, міська рада підготувала цікаву онлайн-програму, передає "Еспресо-Захід".

Відтак, містян чекає відеопривітання, онлайн-трансляція святкової Літургії, відео з історією Яворова, майстер-клас по приготуванні Яворівського пирога та спогади із минулих років святкування днів міста.

Впродовж дня на сторінці Яворівської міської ради з’являтимуться оновлення.

“На Вас чекає багато приємних моментів і головне, ми таки маємо надію, що вдасться провести фестиваль Яворівського пирога хоча би в кінці літа”, - зазначають організатори свята.

Довідка

Перша згадка про Яворів з’явилася у 1376 році, 1569 містечко отримало Магдебурзьке право. Статус міста отримало з 1939 року.

Розміщене над р. Шкло (притока Сяну). Населення - 15 тис. людей.

У Яворові працює метеостанція, дислокується сучасно озброєна військова бригада. Є залізнична станція. Розвинена деревообробна, харчова, хімічна та меблева промисловість.

Нагадаємо, яворівську забавку, що прикрашала головну ялинку Ватикану, хочуть внести до реєстру ЮНЕСКО. Разом з цим традиційним дерев’яним промислом містечка на Львівщині мають намір подавати до ЮНЕСКО і яворівський пиріг.

Додамо, згідно з новим проектом постанови, який прийняла Верховна Рада, у перелік семи нових укрупнених районів увійшов Яворівський район з центром у місті Яворів.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

  Мирослав Дністрянський

  Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

  Мирослав Дністрянський

  Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: