• Головна
  • Новини
  • Як змінилися будинки для літніх людей за останні десятиліття?

02.09.2024, 23:09

Як змінилися будинки для літніх людей за останні десятиліття?

Як змінилися будинки для літніх людей за останні десятиліття?

Попри стрімке зростання популярності приватних будинків для літніх людей, й досі існує багато стереотипів та міфів навколо них. Вони пов’язані з періодом, коли такі заклади лише з’являлись на українському ринку та в основному асоціювались з державними установами, де рівень догляду та обслуговування був не найвищим. За цей час багато чого змінилось. Тепер діяльність приватних пансіонатів контролюється Мінсоцзахистом та іншими інститутами, а вони самі працюють по новітнім європейским стандартам якості та безпеки. Але навіть без прив’язки до конкретних органів та питань регулювання, будинки для літніх людей пройшли великий шлях та отримали багато нововведень. 

Ми відвідали один з таких закладів, пансіонат для літніх людей «Батьківський затишок» у Харкові, щоб особисто побачити всі зміни, які відбулися з у цій сфері. Більше про цей геріатричний центр можна дізнатися на їхньому сайті https://domprestarelyh-kharkov.kh.ua/. Але у нас виникло бажання наочно побачити всі умови, які пропонує цей заклад, поспілкуватися з його підопічними, які тут живуть та порівняти все побачене з тим, які уявлення були про подібні установи ще зовсім недавно.

Переваги та особливості приватного пансіонату для літніх людей

Старість — не вирок. Попри те, що цей період часто пов’язаний з різними хворобами та загальним погіршенням стану здоров’я, він може бути комфортним, спокійним та навіть приємним. Коли питання здоров’я контролюються, не доводиться думати про побут, а навкруги домашня та дружня атмосфера з продуманим дозвіллям — можна просто насолоджуватися життям. Це можливо завдяки таким особливостям:

  1. Постійний, цілодобовий нагляд за підопічними з виконанням їхніх прохань та з урахуванням усіх потреб. На відміну від державних закладів, де спостерігається тотальна нестача персоналу, у приватних центрах вистачає доглядальниць, які постійно дивляться за пенсіонерами та задовольняють їхні потреби. Ба більше, між ними виникають довірливі та дружні відносини, адже спеціалісти пансіонату мають великий досвід та психологічну підготовку.
  2. Умови проживання, наближені до санаторних. Літнім людям у таких закладах не доводиться ні прибирати, ні готувати, ні страждати від інших побутових задач. Вони отримують повне обслуговування, їжу з власної кухні, допомогу у всіх гігієнічних процедурах та інших заняттях. І це все в номерах з малою кількістю людей, з сучасним обладнанням (поручні, інвалідні візочки, функціональні ліжка), інтернетом, кондиціонерами, власними сан.вузлами.
  3. Медичний моніторинг. У державних закладах, особливо 5-10 років тому, не було ніяких нормальних можливостей підтримувати здоров’я літніх людей. Але сьогодні фінансування установ також бажає кращого, на відміну від приватних будинків. Тут за пенсіонерами цілодобово дивиться медичний персонал, проводяться щоденні огляди. Можливо підключити вузьких спеціалістів, зробити всі аналізи. Ба більше, є послуги реабілітації та хостесу. 
  4. Організація дозвілля та психологічна підтримка. У пансіонаті «Батьківський затишок» є все, щоб пенсіонери не відчували ізольованість та самотність. Тут є психологічна підтримка і спеціалісти у сфері ментального здоров’я, а також загальні умови для того, щоб почуватися, наче вдома. На додачу: можливість спілкуватися з людьми того ж віку та навіть завести дружбу.

За останні роки якість послуг у багатьох будинках для літніх людей виросла. Тепер ваші родичі гарантовано будуть оточені турботою та увагою.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

Мирослав Дністрянський

КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: