• Головна
  • Новини
  • Як Стільське городище через скандал стало туристичним об’єктом на Львівщині

Руслан Заєць

журналіст

Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка, прес-секретар ЛОПО ВО "Батьківщина"


11.05.2020, 14:43

Як Стільське городище через скандал стало туристичним об’єктом на Львівщині

В останній день перед загальнонаціональним пом’якшенням карантину, 10 травня, біля середньовічних печер у Стільсько Миколаївського району Львівської області – понад десяток припаркових авто.

Люди, дізнавшись у новинах про встановлення на території городища статуї Матері Божої, відкрили для себе ще один туристичний об’єкт, який донедавна не надто користувався великою популярністю серед туристів. Нині ж ситуація зовсім протилежна. Оцінити «новаторство» місцевих мешканців у вигляді встановлення скульптури приїжджають туристи як з міст, що недалеко звідси – Пустомит, Миколаєва, Нового Роздолу, так і зі Львова.

Те, що Стільсько заслуговує бути туристичною родзинкою Львівщини – це однозначно. Гарна природа довкола, скелі, унікальні печери (щоправда, вони на замках, бо місцеві влаштували там пивниці для зберігання продуктів).

Щодо встановленої статуї Матері Божої, то біля неї постійно чергують місцеві мешканці, остерігаючись того, щоб її не пошкодили туристи. Час від часу до неї підходять помолитися.

А в розмові місцеві переконують, що новопоставлена скульптура не псує загальної картини історичного комплексу і продовжать роботи з благоустрою території біля неї.

Довідково.

Стільсько — язичницьке городище у Миколаївському районі, засноване у VII століття. До 993 року було столицею Білої Хорватії. Стільське городище включене до пам'ятки археології національного значення «Городище». У 2001 році Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Історико-культурний заповідник «Стільське городище» створили у 2015 році рішенням Львівської обласної ради.

Фото автора.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Дев’ять кіл пекла для родин медиків

Андрій Вихопень

Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

Мирослав Дністрянський

То коли ж було засновано Львівський університет?

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: