• Головна
  • Новини
  • Хотів спровокувати заворушення на Заході України: СБУ оголосила підозру росіянину, який готував держпереворот

11.11.2022, 14:11

Хотів спровокувати заворушення на Заході України: СБУ оголосила підозру росіянину, який готував держпереворот

Франківська СБУ повідомила про підозру громадянину РФ, який готував силове захоплення влади в Україні

Про це повідомили у відомстві.

За даними спецслужби, чоловік планував використати вітчизняні громадські організації, які мали спровокувати заворушення у західних областях України, що, у свою чергу, мало призвести до створення "народних республік".

"Співробітники Служби безпеки завадили цим планам Кремля ще навесні цього року, коли затримали керівників даних "громадських організацій". У результаті кропіткої слідчо-оперативної роботи вдалося вийти на російського ідеолога комбінації перевороту. Останній пов’язаний з російськими спецслужбами та координувався окремими представниками адміністрації президента РФ", - розповіли в СБУ.

Як вдалося з'ясувати правоохоронцям, росіянин також виявився засновником громадських структур на території країни-агресора, які підтримують ідею відновлення СРСР у складі трьох "слов’янських" держав: України, РФ та Білорусі.

"Після Революції гідності та початку російської агресії працював на підтримку дій російського уряду, спрямованих на недопущення європейського вектору розвитку України. З цією метою вступив у змову з одним з українських громадсько-політичних діячів, пов’язаних з "Українським вибором" Віктора Медведчука, якому пообіцяв надавати підтримку у захопленні державної влади в Україні. Домовленість між українськими та російськими учасниками передбачала використання створених на території РФ та України громадських організацій та фондів для налагодження схеми надходження в Україну з Російської Федерації грошових коштів", - зазначили у відомстві.

Аби підготувати ґрунт для державного перевороту, учасники злочинної схеми публічно та серед однодумців поширювали антиукраїнські звернення. Вони також дискредитували українську владу й закликали до її зміни насильницьким шляхом.

"Уклали та підписали меморандуми і договори, спрямовані на створення сприятливих умов для здійснення зміни конституційного ладу силовим шляхом. Фігуранти заснували додаткові проросійські структури, які повинні були надавати організаційну та силову підтримку насильницькій зміні конституційного ладу України. Крім того, саме вони мали стати "джерелом кадрів" для нової влади. Перед початком повномасштабного вторгнення РФ один з фігурантів перейшов до безпосереднього вербування учасників силового крила перевороту", - зазначили в СБУ.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: