Холодильники за класом енергоефективності: що треба знати покупцям
Питання енергоощадності наразі є доволі актуальними. У зв’язку з обстрілами інфраструктури зі сторони терористичної рф планові та екстрені знеструмлення відбуваються у всіх областях України. Уряд звертається до простих мешканців з проханням економно витрачати електроенергію: вимкнути зайві прилади, не вмикати побутову техніку, що споживає багато енергії, або, принаймні, максимально обмежити її використання. У будь-якій квартирі одним з приладів, що споживає багато енергії, є холодильник. Що треба знати про вибір енергоощадного холодильника?
Класи енергоефективності холодильників
Якщо йдеться про холодильне та морозильне обладнання загалом, існує десять класів енергоефективності від G до А+++. Обладнання, що належить до класу G споживає більше ніж 0,39 кВт/год. Зазвичай це професійне обладнання для камер шокового замороження або великі холодильні вітрини, що їх можна побачити у продуктових магазинах та супермаркетах.
Побутові холодильники старого зразка з поршневим компресором та статичною системою охолодження належать до класів B та C, споживаючи в середньому 0,27-0,19 кВт протягом однієї години. Їх наразі майже немає у продажу, адже питання енергоефективності є актуальним не лише в Україні, а й в будь-якій іншій країні світу. Якщо ви купуєте сучасний холодильник, у нього буде такий клас енергоощадності:
- А – споживає 0,19-0,17 кВт;
- А+ – 0,15;
- А++ – менше ніж 0,15 кВт;
- А+++ – 0,12-0,1 кВт/год.
Тобто, якщо купувати холодильник з найвищим класом енергоефективності А+++, він буде у два рази ефективнішим за холодильник А. Економія складає 50 відсотків. Протягом року ви заощаджуєте сотні гривень на рахунках за електроенергію. А якщо зважати на те, що такі габаритні побутові прилади експлуатуються у середньостатистичній родині протягом десяти й більше років, в результаті виходить доволі значна заощаджена сума.
Від яких факторів залежить клас енергоефективності холодильника
Холодильник – це прилад, що працює у безперервному режимі. У старих моделях застосовується динамічна або статична система охолодження. Компресор вмикається час від часу, коли рівень температури у камерах починає зростати. Крига, що поступово з’являється на стінках, виконує роль теплоізоляції. Тобто, компресору доводиться частіше вмикатися для циркуляції фреону. Ну, а господарі, своєю чергою, змушені декілька разів протягом року розморожувати морозилку.
Сучасніші моделі позбавлені цих недоліків. Їхні характеристики, що впливають на ощадливе використання електричного струму:
- “розумний” інверторний компресор, котрий самостійно обирає режим роботи залежно від того, скільки продуктів знаходиться у холодильній камері;
- система No Frost у морозильній камері, або Total No Frost – не утворюється крижана “шуба”, немає потреби у розмороженні;
- у найефективніших моделях встановлено два інвертори, відповідно, їх можна вимикати, коли одна з камер порожня;
- можливість переведення холодильника на режим додаткової економії.
Виробники встановлюють також світлодіодні лампи для внутрішнього освітлення, котрим треба набагато менше енергії ніж іншим типам ламп.
За темою
- Moderna розробила нову версію вакцини проти COVID-19
18.09.2023, 19:51
- Харківську лікарку з обкладинки Time призначили заступницею голови НСЗУ
12.09.2023, 18:41
- МОН виділило 754,9 млн грн на друк українських шкільних підручників, а міжнародні партнери - 238,1 млн грн
12.09.2023, 17:59
- Уряд дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі
05.09.2023, 18:02
- Головний санлікар Ігор Кузін розповів про рівень щеплень серед дітей в прифронтових областях
05.09.2023, 17:20
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
“Українців потрібно вивести із зони комфорту. Нам потрібно зламати все соціальне“, - Жолнович
У Львові суд закрив справу проти волонтера, який застосував зброю проти своїх нападників
Внаслідок ДТП у Львівському районі травмувалися вісім осіб, серед яких четверо дітей
Новий пакет допомоги від США: що отримає Україна
У Львові нарешті засудили пенсіонера, який 4 роки тому погрожував підірвати банк
ФОТО
Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Уряд генерування проблем

Василь Чорний
Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний
Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану