22.02.2022, 14:59

WWF-Україна відновить старовине закарпатське болото

Глуханя – найбільше з боліт масиву Ґорґан у Закарпатській області.

Всесвітній фонд природи WWF-Україна розпочинає проєкт з відновлення старовинного закарпатського болота Глуханя, яке може бути втрачено протягом найближчого десятиліття. Про це повідомили у фонді, передає "Еспресо.Захід".

За цією екосистемою фонд почав стежити ще кілька років тому, а тепер вирішили провести основні наукові дослідження, після чого буде підготовлено детальний план наступного етапу – відновлення Глухані.

Глуханя – найбільше з боліт масиву Ґорґан у Закарпатській області. Воно щороку втрачає 5% вологи через господарську діяльність і може бути втрачено протягом найближчого десятиліття.


Типові "жителі" Глухані: журавлина болотяна та росичка круглолиста - багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкові, росте у заболоченій місцевості. Фото: WWF-Україна

"Ми налаштовані запобігти цьому, адже болота - це справжній старовинний скарб. Вік Глухані, за оцінками експертів, становить 6 тисяч років", - зазначили у фонді.

Там також розповіли, що у своєму природному стані болота відіграють важливу роль у формуванні здорового довкілля, зокрема: допомагають в адаптації до зміни клімату, запобігають дефіциту води, стримують повені завдяки тому, що вбирають у себе воду і "віддають" її в річки та озера поступово.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Білий прапор для росії повинен бути на полі бою, а не на Олімпіаді

Михайло Цимбалюк

Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний

Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: