22.02.2022, 14:59

WWF-Україна відновить старовине закарпатське болото

Глуханя – найбільше з боліт масиву Ґорґан у Закарпатській області.

Всесвітній фонд природи WWF-Україна розпочинає проєкт з відновлення старовинного закарпатського болота Глуханя, яке може бути втрачено протягом найближчого десятиліття. Про це повідомили у фонді, передає "Еспресо.Захід".

За цією екосистемою фонд почав стежити ще кілька років тому, а тепер вирішили провести основні наукові дослідження, після чого буде підготовлено детальний план наступного етапу – відновлення Глухані.

Глуханя – найбільше з боліт масиву Ґорґан у Закарпатській області. Воно щороку втрачає 5% вологи через господарську діяльність і може бути втрачено протягом найближчого десятиліття.


Типові "жителі" Глухані: журавлина болотяна та росичка круглолиста - багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкові, росте у заболоченій місцевості. Фото: WWF-Україна

"Ми налаштовані запобігти цьому, адже болота - це справжній старовинний скарб. Вік Глухані, за оцінками експертів, становить 6 тисяч років", - зазначили у фонді.

Там також розповіли, що у своєму природному стані болота відіграють важливу роль у формуванні здорового довкілля, зокрема: допомагають в адаптації до зміни клімату, запобігають дефіциту води, стримують повені завдяки тому, що вбирають у себе воду і "віддають" її в річки та озера поступово.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: