• Головна
 • Новини
 • Втекти з в'язниці й вивчити історію: у громаді на Рівненщині втілюють туристичний проєкт

04.12.2021, 15:59

Втекти з в'язниці й вивчити історію: у громаді на Рівненщині втілюють туристичний проєкт

Квест "Втеча з в'язниці", інформаційні таблички біля історичних будівель з відеосупроводом і три екскурсійні маршрути. Це складові проєкту "Туристичний код громади", який втілюють у Здолбунівській громаді з ініціативи місцевого краєзнавчого музею.

Про це пише Суспільне.

Здолбунівський краєзнавчий музей розташований у приміщенні колишнього райвідділу НКВС. В його підземеллях були тюремні камери. Саме цей факт з історії будівлі підказав ідею розробити квест "Втеча з в'язниці", пояснив в. о. директора краєзнавчого музею Олександр Чижевський.

"Райвідділ НКВС в цьому приміщенні діяв у 40-50-х роках минулого століття. І, що цікаво, немає фактів про те, що тоді бодай комусь вдалося втекти зі Здолбунівської в’язниці. А у квесті, який ми розробимо, поставимо завдання – втекти з тюремної камери. Це буде перша квест-кімната у Здолбунові", – розповів Олександр Чижевський.

Квест-кімнату "Втеча з в'язниці" розробляють у рамках проєкту "Туристичний код громади". Він переміг в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад 2021 року.

Олександр Чижевський показує експозицію пам'яті Олега Тищенка, облаштовану у Здолбунівському краєзнавчому музеї

"Проєкт з'явився з ініціативи Олега Тищенка – першого директора музею і Миколи Мокрика – директора Здолбунівської бібліотеки. Ще кілька років тому Олег почав водити цікаві екскурсії містом. Звичайно, у такому форматі ми це не повторимо, але на їхній основі розробимо і промаркуємо два туристичні маршрути містом і один Здолбунівською громадою – від Новомильського до Глинського городищ", – зазначив Олександр Чижевський.

У рамках проєкту "Туристичний код громади", окрім трьох маршрутів та квест-кімнати, у музеї розроблять ще один квест – по Здолбунову. А також виготовлять і встановлять 16 інформаційних табличок біля історичних будівель міста.

"Здолбунову, як місту – 100 років, але в ньому є цікаві будівлі й ми поставили собі за мету познайомити з їхньою історією містян і туристів. Розмістимо біля них інформаційні таблички українською та англійською мовами. Вони будуть іншими, аніж, наприклад, в Рівному. Бо на табличках будуть не фото, а малюнки, які ми спеціально замовили в художника. А також два QR-коди, один з інформацією, а інший дасть можливість послухати цю інформацію і переглянути відео тієї чи іншої будівлі. Ці таблички встановимо навесні, а зараз працюємо над монтажем відеороликів", – пояснив Олександр Чижевський.

Проєкт "Туристичний код громади" презентують 25 грудня. Його загальна вартість становить 200 тисяч гривень, з яких 140 тисяч – кошти обласного бюджету, а 60 тисяч профінансувала Здолбунівська міська громада.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

  Мирослав Дністрянський

  Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

  Мирослав Дністрянський

  Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: