
01.12.2022, 16:10
Всесвітній день боротьби зі СНІДом: де безплатно та конфіденційно обстежитися у Львові
Станом на 1 листопада на диспансерному обліку в Україні перебуває 155 722 пацієнтів, які живуть з ВІЛ. За 10 місяців 2022 року медики офіційно зареєстрували 10239 нових випадків ВІЛ-інфекції. Кожна третя людина, яка живе з ВІЛ, не знає про це або залишається поза медичним наглядом, не отримуючи необхідного лікування
Такі дані озвучили у Міністерстві охорони здоров'я.
Без антиретровірусної терапії пацієнт продовжує бути заразним. Крім того, неконтрольована інфекція продовжує прогресувати. Термінальна її стадія – СНІД, який закінчується смертю хворого.
На початку цього року Україна посідала одне з перших місць в Європі за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. Лікарі наголошують: спершу ВІЛ-інфекція має безсимптомний перебіг й саме на цьому етапі найкраще розпочинати прийом таблеток. Повністю позбутися вірусу не вдасться, але життя буде тривалим та якісним.
Виявити вірус у крові можна з допомогою тестування. Діагностика ВІЛ-інфекції, як і її лікування є безплатними та конфіденційними.
Де можна перевіритися на ВІЛ:
- у свого сімейного лікаря;
- у найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті "Довіра";
- у будь-якому закладі охорони здоров'я, який надає медичну допомогу у межах 13 пакетів програми медичних гарантій, зокрема амбулаторну й стаціонарну;
- в неурядових організаціях;
- вдома, замовивши оральний тест на ВІЛ за цим посиланням. Для дослідження потрібна не кров, а слина, що дозволяє протестуватися в домашніх умовах. Перед цим вам запропонують заповнити анкету, відповівши на кілька запитань. Наприклад, скільки у вас було статевих партнерів за життя і чи вживали ви коли-небудь ін'єкційні наркотики. Так ви зможете оцінити свій ризик інфікування. Анкетування є конфіденційним. Замовити швидкий тест можна буде, тільки якщо ризик – середній або високий. Зверніть увагу, що можливість замовлення тестів на сайті періодично призупиняють. Варто зачекати кілька днів та спробувати знову.
Де можна протестуватися у Львові:
- Комунальна 6-та міська лікарня
Вул. Медової Печери, 1
+38 (032) 271-91-25
- Обласна дитяча клінічна лікарня "ОХМАТДИТ"
Вул. Лисенка, 31
+38 (032) 235-72-93
- Комунальна 4-та міська поліклініка
Пр. Червоної Калини, 68
+38 (032) 222-55-22
- Клініка, дружня до молоді Комунальної 4-ї міської поліклініки
Пр. Червоної Калини, 57
+38 (032) 222-37-19
- Обласний комунальний шкірно-венерологічний диспансер
Вул. Є. Коновальця, 1
+38 (032) 238-56-43
- Комунальна 4-та міська клінічна лікарня
Вул. Я. Стецька, 3
+38 (032) 260-21-03
- Комунальна 2-га міська поліклініка
Вул. Симоненка, 4
+38 (032) 263-24-96
- Комунальна 1-ша міська поліклініка
Вул. Руська, 20
+38 (032) 274-12-49
- Комунальна 3-тя міська поліклініка
Вул. Повітряна, 99
+38 (032) 226-05-60
- Комунальна 3-тя міська клінічна лікарня
Вул. Озаркевича, 2
+38 (032) 233-40-61
- Комунальна 5-та міська клінічна поліклініка
Вул. Виговського, 32
+38 (032) 255-60-12
- Поліклінічне відділення № 2 міської клінічної лікарні №1 ім. Князя Лева
Вул. Гетьмана Мазепи, 25
+38 (032) 252-74-13
- Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом
Вул. Лисенка, 45
+38 (032) 275-19-23
- Поліклінічне відділення № 1 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева
Вул. Лемківська, 28
+38 (032) 252-29-27
- Відділення медико-психологічної допомоги підліткам та молоді КЗ ЛОР "Львівський обласний центр репродуктивного здоров'я"
Вул. Короленка, 9
+38 (032) 275-71-80
- Шкірно-венерологічний диспансер №2
Вул. Замарстинівська, 83
+38 (032) 252-03-60
- Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр
Вул. Дністерська, 27
+38 (032) 225-94-93
- Міський медичний інформаційно-консультативний центр "Підліток і сім'я" міської клінічної лікарні №1 ім. Князя Лева
Вул. Гетьмана Мазепи, 25а
+38 (032) 252-74-27
- Комунальна 5-та міська клінічна лікарня
Вул. Генерала Чупринки, 45
+38 (032) 237-87-32
У медзакладах можна також отримати медикаментозну профілактику у разі "аварійних" ситуацій. Зокрема якщо ви мали незахищений статевий контакт з людиною з невідомим ВІЛ-статусом або вкололися голкою від шприца, якою хтось користувався до вас. "У такий спосіб, крім ВІЛ, є ризик заразитися й вірусними гепатитами В та С", – нагадують медики.
А от у Центрі легеневого здоров'я можна безплатно отримати prEP (доконтактну профілактику ВІЛ). Заклад розташований за адресою вул. Зелена, 477. Звертатися можна з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 16:00.
У поєднанні з презервативами антиретровірусні препарати знижують ризик передачі вірусу на більш як 99%. Приймати таблетками за різними схемами рекомендується:
- партнерам людей, які живуть з ВІЛ;
- чоловікам, які практикують секс з чоловіками;
- людям, які надають сексуальні послуги за винагороду;
- які вживають ін'єкційні наркотики;
- які практикують секс з одним або кількома партнерами, ВІЛ-статус яких невідомий.
Раніше повідомляли, що для українських біженців, які живуть з ВІЛ, хворіють на вірусні гепатити В та С, страждають на туберкульоз або перебувають на замісній підтримувальній терапії запустили сайт, де пацієнти можуть знайти інформацію про свій правовий статус та особливості медичного страхування в тій чи іншій країні, ознайомитися із переліком безплатних медичних послуг, дізнатися про можливість супроводу перекладача, а також сконтактуватися зі сімейним лікарем
За темою
- Які обстеження слід робити, щоб попередити розвиток раку: пояснення МОЗ
04.02.2023, 13:52
- На Львівщині зросла кількість випадків сказу серед тварин
03.02.2023, 20:12
- Енергоефективні котли, що треба знати
02.02.2023, 18:28
- Особливості сертифікації педагогічних працівників 2023
31.01.2023, 13:39
- Онкохворі можуть отримати хіміотерапію безоплатно: перелік послуг
31.01.2023, 10:40
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
Завтра Львів попрощається з трьома Героями, які захищали Україну від російських загарбників
2 ракети, випущені з літаків, вдарили по Чернігівщині – є постраждалі
Львівського прокурора оштрафували за п'яну їзду та позбавили водійських прав
Данілов натякнув, що Україна вже може завдавати удари по території Росії
Нардепи проголосували за нового очільника МВС
ФОТО
Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний
Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський
ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ