• Головна
 • Новини
 • Вода з популярного джерела біля Тернополя кишить бактеріями

21.11.2019, 08:13

Вода з популярного джерела біля Тернополя кишить бактеріями

Вміст бактерій у воді зі Смиківецького джерела, що біля Тернополя, у рази перевищує норму. Відтак пити воду там у сирому вигляді заборонено.

Про це повідомив сайт За Збручем.

Епідеміологи обстежували джерела сіл Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські. Відтак найбільш забруднена вода у Смиківцях, – розповідає лікар з загальної гігієни обласного лабораторного центру  Христина Черномиз. Тому перед вживанням воду із цього джерела необхідно кип’ятити.

«Здійснено моніторинг якості питної із природніх джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району води за санітарно-мікробіологічними, санітарно-паразитологічними та санітарно-хімічними показниками. За результатами лабораторних досліджень якість питної води за санітарно – мікробіологічними показниками не відповідає вимогам лише із природнього джерела с.Смиківці. З метою попередження виникнення гострих кишкових інфекцій рекомендуємо вживати таку воду лише після кип’ятіння! За санітарно-хімічними та санітарно-паразитологічними показниками вода питна із 5- ти природніх джерел Тернопільського району відповідає нормативним вимогам».

В обласному лабораторному центрі наголошують: показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру. Визначити безпечність питної води можна лише шляхом лабораторних досліджень.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: