• Головна
  • Новини
  • Внаслідок агресії РФ загинули 158 дітей, понад 3000 - поранені

22.10.2021, 08:37

Внаслідок агресії РФ загинули 158 дітей, понад 3000 - поранені

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час зустрічі зі спеціальним представником Євросоюзу з прав людини Імон Гилмором обговорила дотримання прав дітей, забезпечення гендерної рівності, права національних і сексуальних меншин.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Денисова.

"Відзначила, що тривалий російсько-український військовий конфлікт порушує основоположне право - на життя. Внаслідок агресії РФ 158 дітей вже загинули, понад 3000 - поранені. Окупаційні адміністрації ОСЬ України позбавляють наших юних співгромадян права на навчання рідною мовою, вільне пересування і отримання освіти ", - зазначила Денисова.

Також вона розповіла про виклики, з якими доводиться стикатися в сфері дотримання прав дітей в умовах проведення в Україні реформи децентралізації та процесу деінституціалізації інтернатних установ.

"Проблемою залишається відсутність в деяких новоутворених територіальних громадах служб у справах дітей, оскільки це призводить до порушення прав дітей та несвоєчасного реагування на них з боку посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування", - повідомила омбудсмен.

Гілмора цікавило питання ратифікації Україною Стамбульської конвенції.

"Відзначила, що в своїх щорічних доповідях постійно рекомендую українському парламенту ратифікувати конвенцію. Зрушення в цьому напрямку вже є: разом з урядом, громадськими організаціями за підтримки першої леді підготовлений законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції, і ми в очікуванні внесення його до Верховної Ради", - повідомила Денисова.

Також вона поділилася досвідом Офісу уповноваженого щодо моніторингу дотримання прав ромського національної меншини, "під час якого виявлено, зокрема, системні порушення права на освіту і медичну допомогу, особливо в період пандемії COVID-19".

Під час зустрічі розглянули питання дотримання прав ЛГБТ-спільноти в Україні.

"Відзначила, що мною фіксуються випадки порушень їх прав на захист від дискримінаційних дій, майнових і немайнових прав через неможливість укладення громадянського партнерства. Проінформувала, що другий рік поспіль наполягаю на прийнятті парламентом законопроекту про громадянське партнерство, яке стосується не тільки одностатевих пар, але і різностатевих, які живуть разом і теж не можуть реалізувати свої права ", - підкреслила Денисова.

Вона додала, що домовилася з Гилмором продовжити діалог і обмін досвідом.

Як повідомляв Укрінформ, Імон Гілмор в інтерв'ю телеканалу "Дім" заявив, що Євросоюз стурбований становищем осіб, які перебувають в місцях несвободи на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, і закликає окупаційна влада непідконтрольних районів дозволити моніторинг і доступ до затриманих.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Задовбали! Переворот...

Михайло Цимбалюк

Країна без розвідників

Мирослав Дністрянський

Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: