18.11.2025, 16:57
Власницю незаконної надбудови на багатоповерхівці на вул. Червоній оштрафують
Власниця квартири, яка самовільно надбудувала сьомий поверх у будинку на вул. Червоній, 19, заплатить штраф. Про це після перевірки повідомили у міській Інспекції Держархбудконтролю.
Франківська райадміністрація зафіксувала проведення робіт за адресою вул. Червона і звернулась до міської інспекції Держархбудконтролю, щоб з’ясувати законність таких дій. Надбудова виявилось самодіяльністю: власниця двох квартир на горішньому поверсі вирішила самовільно надбудувати ще один – сьомий поверх.
Міська інспекція ДАБК зібрала комісію, на яку запросила і власницю незаконної надбудови. Та замість неї на зустріч прийшов адвокат. Він запевняв, що його клієнтка «не знала», що для таких робіт потрібні дозволи.
Паралельно Інспекція звернулась у Міністерство розвитку громад та територій України по дозвіл на перевірку (через воєнний час, нагадаємо, перевірки на будівництві можливі лише з дозволу Києва).
«У реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстроване лише право власності на квартиру, яка відповідає проєкту, що був зданий в експлуатацію 2023 року. Все решта є незаконним. Відтак, власниця квартир на 6‑му поверсі без дозвільних документів не лише об’єднала дві квартири, а й надбудувала над ними 7 поверх, приватизувавши ще й приміщення загального користування та облаштувала сходи на 7‑й поверх з кв. № 11», – з’ясували інспектори міської ДАБК.
За наслідками позапланової перевірки склали протокол про адмінправопорушення та видали приписи: один – з вимогою зупинити будь-які будівельні роботи, а інший – про усунення порушень: отримати дозволи на будівництво або привести все до початкового стану. Також власниця незаконної надбудови повинна буде сплатити штраф, максимальний розмір якого – у 25 тис. грн
За темою
- Львівські лікарі допомогли 69-річному тернополянину відновитися після ракетної атаки
17.06.2026, 12:27
- Частину вул. Конюшинної у Львові заасфальтують
17.06.2026, 11:33
- На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
17.06.2026, 09:08
- За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
16.06.2026, 22:28
- Вулиця Залізнична вже з верхнім шаром асфальту
16.06.2026, 18:54
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні