• Головна
 • Новини
 • Візит Зеленського у США: на Банковій розповіли про підписані документи

03.09.2021, 21:53

Візит Зеленського у США: на Банковій розповіли про підписані документи

У межах робочого візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки підписано низку важливих документів, зокрема Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та США щодо комерційного співробітництва.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Офіс Президента.

Меморандум підписали перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко та міністр торгівлі США Джина Раймондо. Документ має на меті реалізацію взаємної зацікавленості двох країн у посиленні комерційних зв’язків для зміцнення добробуту, безпеки та економічного зростання в Україні та США шляхом заохочення комерційної участі американських компаній в українській економіці та українських компаній – в американській.

Сторони планують розробку та імплементацію комерційних проєктів, а також участь у державних закупівлях в Україні та США. Ключова увага приділятиметься співпраці в енергетиці, включно з підтримкою цілей України з енергетичного переходу та декарбонізації, в інфраструктурі, розвитку цифрової економіки, оборонній сфері, кібербезпеці та галузі охорони здоров’я.

Три угоди на загальну суму 2,5 млрд дол. США уклав державний концерн «Укроборонпром». Документи стосуються співпраці з американськими оборонними компаніями.

Генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв наголосив, що Стратегія розвитку ОПК України, яку затвердив Президент Володимир Зеленський, та нещодавно схвалений Верховною Радою у другому читанні законопроєкт про особливості реформування підприємств ОПК створюють необхідні умови для розширення військово-технічного співробітництва зі стратегічними партнерами, залучення інвестицій, трансферу технологій та модернізації виробництва.

За результатами переговорів з керівництвом американської компанії Lockheed Martin Corporation домовлено про співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу. Йдеться про розробку спільних проєктів та програм, організацію досліджень і розробок.

Також «Укроборонпром» співпрацюватиме з компанією Harris Global Communications Inc. (входить до групи компаній L3Harris Technologies), яка є одним зі світових лідерів у галузі оборонних технологій. Підписана угода передбачає реалізацію спільних проєктів, зокрема інвестицій, та кооперацію у виробництві продукції повітряних, наземних і морських систем.

Крім того, підписано угоду з Global Ordnance – міжнародною компанією, яка багато років працює на глобальному ринку озброєння та військової техніки. Документ стосується, зокрема, питань закупівлі та просування продукції «Укроборонпрому».

Перемовини з президентом міжнародної компанії Day & Zimmermann Lone Star LLC Гарольдом Йохом завершилися підписанням угоди щодо розробки проєктів з модернізації та створення нових виробничих потужностей із залученням іноземного капіталу для підприємств «Укроборонпрому».

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо фінансування іригаційних проєктів.

Ця домовленість дасть змогу залучати міжнародні інвестиції для відновлення державних магістральних каналів, насосних станцій та внутрішньогосподарських систем. Угода створює умови для залучення фінансування від Експортно-імпортного банку США в частині середньострокових та довгострокових гарантій, прямих позик Ексімбанку.

Також Мінагрополітики підписало Меморандум про взаєморозуміння з американською компанією Lindsay щодо виробництва іригаційного обладнання в нашій країні.

Крім того, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко уклав у США домовленості про співпрацю для української системи охорони здоров'я з лідерами світового ринку, зокрема компаніями General Electric, Medtronic та MSD.

Так, з компанією Medtronic домовлено про розширення двосторонньої взаємодії щодо боротьби із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом; можливість локалізації виробництва деяких медичних засобів компанії в Україні в межах державної підтримки проєктів («інвестняні»); залучення українських науковців та інвестиції в дослідження, які можуть проводити українські наукові інститути.

З General Electric досягнуто домовленості щодо технічного забезпечення лікарень новітнім обладнанням у межах модернізації медичних закладів за Національною програмою «Велике будівництво» (як побудованих приймальних відділень, так і лікарень, що проєктуються).

Також Міністерство охорони здоров'я та компанія MSD обговорюють потенційне постачання Молнупіравіру – препарату-кандидата для лікування пацієнтів з COVID-19, який наразі перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Як повідомлялося, Зеленський разом з дружиною перебуває з робочим візитом у США.

1 вересня відбулися переговори президентів України та Сполучених Штатів Америки, 2 вересня українська делегація перебувала в Каліфорнії, де Зеленський виступив у Стенфордському університеті.

Завершення візиту заплановане на неділю, 5 вересня.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: