• Головна
 • Новини
 • Вища рада правосуддя відмовилась звільняти суддю, що заборонив Євромайдан

20.12.2019, 17:11

Вища рада правосуддя відмовилась звільняти суддю, що заборонив Євромайдан

Вища рада правосуддя відмовилася звільнити скандального суддю Окружного адміністративного суду Києва Богдана Саніна, який 2013 року заборонив мирні акції в центрі Києва.

Про це повідомляє Центр протидії корупції з посиланням на відповідне  рішення ВРП.

Як заявила експерт ЦПК Галина Чижик, "це вже не вперше члени ВРП захищають суддів Майдану, особливо зі скандального ОАСКу. Цікаво, що заметушилися члени ВРП із засіданням щодо Саніна саме в розпал судової реформи, яку вони заблокували. Адже створення етичної комісії, яку передбачає закон, може загрожувати звільненням самих членів ВРП".

За її словами, Вища кваліфкомісія суддів ще у квітні 2018 року визнала Саніна недоброчесним і рекомендувала ВРП його звільнити. Понад рік ВРП не розглядала це питання, і от 19 грудня вирішила залишити його на посаді.

Окрім того, Центр протидії корупції відзначає, що замість очищення судового корпусу ВРП звернулася до правоохоронних органів щодо дій самої ЦПК. Вища рада правосуддя хоче, щоб СБУ та інші органи розслідували дії голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.

Нагадаємо, раніше цього місяця ВРП не звільнила ще одного суддю Майдану з ОАСК Євгена Аблова та суддю Валентину Маліновську, яка кинула за ґрати протестувальника під час Революції Гідності.

30 листопада 2013 року, після розгону студентів на Майдані Незалежності в Києві, Санін за зверненням Київської міської держадміністрації заборонив мирні акції у центрі столиці з 1 грудня 2013-го до 7 січня 2014 року. Згодом він пояснював, що судді керуються не моральними чи політичними засадами, а законом.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: