• Головна
  • Новини
  • Віртуози Литви гратимуть у Львівському органному залі концерт підтримки

15.11.2023, 08:58

Віртуози Литви гратимуть у Львівському органному залі концерт підтримки

25 листопада о 19:00 у Львівському органному залі відбудеться концерт “Віртуози Литви”. Легендарна органістка з Литви Юрате Ландсберґіте разом із сином-флейтистом Вітаутасом Ошкінісом дасть сольний концерт у Львівському органному залі на підтримку України в часи війни.

Юрате Ландсберґіте-Бехер – одна з найвидатніших литовських органісток. Вивчала орган у Литовській академії музики (LMTA). Має ступінь докторки мистецтв у галузі музики.

Нагороджена дипломом Міжнародного конкурсу в Києві. Як органістка Ландсберґіте-Бехер записала ряд творів для архівів Литовського та Німецького радіо, випустила близько 30 компакт-дисків. Грала на органах у кафедральних соборах Риги, Мюнстера, Дрездена, Бамберга, Берліна, Сейняйокі (Фінляндія), Оттави (Канада), працювала церковною органісткою у Берлінській євангелічно-лютеранській Церкві святого Стефана, також є органісткою у євангелічно-лютеранських церквах Баварії та Литви.

Родина Ландсберґіте – знана й шанована в Литві. Батько органістки – Вітаутас Ландсберґіс – перший голова Сейму незалежної Литви та глава держави у 1990 році. Саме він, на думку, мисткині, зміг “відірвати Литву від Москви”.

“Батько просто "відрубав" Литву від Союзу, від Москви. Він відновив конституцію 1938 року. Литва стало державою, парламент працював, створювалася армія”, – про це Юрате Ландсберґіте розповідала в інтервʼю під час попереднього візиту в Україну.

Свого сина Юрате назвала на честь діда. Він народився у січні 1991 року, коли на вулицях Вільнюса були радянські танки. Вітаустас Ошкініс – флейтист. На концерті 25 листопада він гратиме в дуеті з Юрате.

Концерт у Львівському органному залі – це присвята шляху України до свободи.

“Цей виступ відображає всі наші почуття підтримки до України, до наших сестер та братів українців як частини європейської сімʼї. Твори у програмі, яку ми гратимемо, присвячені шляху боротьби за свободу, який пройшли країни Балтії”, – розповіла органістка.

У виконанні Юрате Ландсберґіте і Вітаутаса Ошкініса звучатимуть як шедеври світової органної класики, так і знакові твори композиторів країн Балтії: Мікалоюса Константінаса, Юозаса Пакалніса, Айварса Калейса, Петеріса Васкса, Миколаса Наталевічуса. Особливе місце в програмі займають органні пʼєси, написані в памʼять про жертв радянського тоталітаризму.

Україні присвячено твір Томаша Юзелюнаса “Жовто-синя прелюдія”, написаний на другий день після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Також органістка та флейтист виконають імпровізацію на теми українських пісень – “Пливе кача”, “Місяць на небі”, “Ой, у лузі червона калина”.

Квитки на подію – на сайті kontramarka.ua.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: