• Головна
  • Новини
  • Війна США проти Ірану: перші шість днів бойових дій коштували понад $11 млрд

12.03.2026, 10:39

Війна США проти Ірану: перші шість днів бойових дій коштували понад $11 млрд

Пентагон оцінив витрати Сполучених Штатів у перші дні війни проти Ірану у 11,3 мільярда доларів. Такі дані були представлені американським сенаторам під час закритого брифінгу 10 березня.

Про це повідомляє видання The Hill із посиланням на джерело, знайоме з деталями обговорення.

За інформацією журналістів, це може бути перша детальна оцінка фінансових витрат, яку отримали американські законодавці від початку військової операції США та Ізраїлю проти Ірану, що стартувала 28 лютого.

У самому Пентагоні відмовилися коментувати зміст брифінгу. Водночас представник оборонного відомства зазначив, що остаточна вартість операції під назвою «Епічна лють» стане відома лише після завершення всієї військової місії.

За попередніми підрахунками аналітиків Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), перші 100 годин бойових дій коштували США приблизно 3,7 мільярда доларів, що становить близько 891,4 мільйона доларів на день.

Раніше також повідомлялося, що лише за перші два дні війни Сполучені Штати використали боєприпасів на суму близько 5,6 мільярда доларів.

За словами командувача Центрального командування США адмірала Бреда Купера, від початку операції американські сили завдали ударів по понад 5500 цілях на території Ірану. Крім того, було потоплено або атаковано понад 60 іранських кораблів.

На тлі бойових дій президент США Дональд Трамп виступив із гучною заявою щодо перебігу конфлікту на Близькому Сході, оголосивши про перемогу над іранським режимом.

Водночас американська розвідка, за даними ЗМІ, поки не вважає, що нинішні удари США та Ізраїлю створюють безпосередню загрозу краху влади в Ірані

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: