• Головна
  • Новини
  • Скасування мораторію на експорт лісу – це злочин проти України – нардеп

10.01.2022, 15:58

Скасування мораторію на експорт лісу – це злочин проти України – нардеп

Влада має підготувати програму відновлення та збереження українських лісів, а не скасовувати мораторій на вивіз лісу-кругляку.

Про це заявив народний депутат з фракції "Батьківщина" Михайло Цимбалюк, повідомляє "Главком".

«Ми вимагаємо від влади підготувати програму відновлення українських лісів, збереження, заліснення. Не тільки програма посадити мільярд дерев, бо це популізм, а насправді зберегти галузь. Потрібно зберегти нашу екосистему, зберегти ці ліси, які є надбанням всього суспільства», – сказав Цимбалюк у ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, нині через контрабанду лісу, експорт якого офіційно заборонено, знищуються екосистеми по всій країни, що матиме негативні наслідки не лише для екології, але й економіки регіонів

«В Україні буде знищення екосистеми, і ми бачимо, що відбувається не тільки в Карпатах, але й на Волині. Висихають озера. На Чернігівщині аналогічна система. Вони знищать те, що сьогодні ми називаємо лісові населені пункти і дороги. Тому що якщо немає лісу, то там не буде населеного пункту», – пояснив Цимбалюк.

На думку депутата, за таких умов скасовувати мораторій на вивіз лісу-кругляку, що має намір зробити парламентська більшість, є злочином.

«На сполох б’ють екологи, що цього робити не слід. Але монобільшість налаштована агресивно, і таке складається враження, що вони це роблять зумисно, тому що Європі потрібна сировина», – сказав Цимбалюк.

Нагадаємо, у 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років. Втім, наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4197-д про ринок деревини, у якому є пункт про зняття мораторію на експорт.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна повинна сформувати цілісну політику у сфері лісового законодавства, перш ніж знімати мораторій на експорт лісу. Інакше це рішення просто спросить вивіз сировини з України, але ніяк не захистить наші національні інтереси.

У свою чергу, заступник міністра економіки, торговий представник Тарас Качка заявив, що Євросоюз часом діє егоїстично, захищаючи власний ринок – адже, наприклад, вони залісняють власні території, але вимагають від України зняти мораторій на експорт. Тому українська влада має знайти баланс між цими ініціативами та розвитком економіки, і насамперед захищати власний ринок. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Бійка у Львівській районній раді. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

2021 – це був рік непростих викликів перед українським суспільством

Василь Чорний

Про перший рік "Батьківщини" у Самбірській райраді

Богдан Рабешко

Задовбали! Переворот...

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: