13.09.2023, 14:59

Від укусу шершня на Закарпатті помер 47-річний чоловік

У селі Сасово на Закарпатті внаслідок алергічної реакції на укус шершня помер 47-річний чоловік. Його намагалися реанімувати, однак безуспішно

Про це повідомили у Закарпатському територiальному центрі медичної екстреної допомоги.

Трагічний випадок трапився у Виноградівському районі учора пізно ввечері, 12 вересня.

"О 22:43 на лінію "103" поступив виклик – алергічна реакція на укус шершня. Вже за шість хвилин бригада була на місці. На жаль, чоловік на цей час вже був мертвий. Зі слів сімейного лікаря, якого ще раніше викликала родина, він ввів медикаменти і вже близько 10 хвилин проводив серцево-легеневу реанімацію, однак безуспішно…", - йдеться у повідомленні.

За словами фельдшера бригади, родичі розповіли, що чоловік ніколи не скаржився на проблеми із здоров’ям. Будь-які алергічні прояви на укуси бджіл та ос не спостерігалися.

"Стан чоловіка стрімко погіршився коли шершень ужалив його у передпліччя, стало важко дихати… В таких випадках критично важливо негайно викликати швидку, кожна втрачена секунда має значення. Остаточно причину смерті чоловіка встановить судово-медична експерта", - зазначили медики.

Як діяти при укусі комахи

У службі "103" нагадують мешканцям: для здорової людини укус комахи безпечний, але для алергіків та астматиків отрута комах може призвести до важких наслідків. Найбільш небезпечні укуси у голову, шию, грудну клітку, живіт. Це може призвести до набряку дихальних шляхів і смерті від задухи.

Якщо вас або когось поряд ужалили комахи й ви бачите раптові та сильні прояви алергії чи інтоксикації, негайно викликайте швидку, розстебніть на ній/ньому одяг, щоб стало легше дихати, покладіть на бік, в разі зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанімації.

Перша домедична допомога при укусах комах:

  • видаліть жало, якщо воно залишилося в шкірі
  • промийте місце укусу з водою та милом
  • покладіть холодний компрес на місце укусу
  • прийміть антигістамінні препарати
  • пийте багато води або солодкого чаю.

Якщо у вас хоча б раз була анафілаксія (сильна алергічна реакція) у відповідь на укуси, майте при собі готовий розчин адреналіну (епінефрину) дня ін'єкцій у шприц-ручці. Препарат продається вже готовим до застосування і залишається тільки вколоти у м’яз ноги. Адреналін має дію, яка протилежна до дії гістаміну, – він розширює бронхи та звужує судини, тож відновлює дихання і тиск. Інших варіантів лікування анафілаксії в чутливих людей немає. Однак медики наголошують, що вживання цього препарату можливе лише після консультації зі своїм сімейним лікарем або лікарем-алерголом. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: