26.02.2020, 19:15

Ветеран УПА з Запоріжжя отримав статус УБД

Ветеран УПА Костянтин Сліпецький, що мешкає у селищі Мирне Запорізької області, 26 лютого отримав посвідчення учасника бойових дій.

Документ йому урочисто вручили представники Міністерства в справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та Мелітопольського військового комісаріату. Робота щодо присвоєння ветерану УПА статусу учасника бойових дій тривала з березня 2018 року, пише Радіо свобода.

«В 1991 році ухвалюють закон по реабілітацію жертв політичних репресій. Ветеранів УПА реабілітують. В 1993 році ухвалюють закон України про статус ветеранів війни, куди записують ветеранів УПА, але хитро записують: тих, хто воював до кінця 44-го року і ті, які були реабілітовані як жертви політичних репресій. Закон ухвалили, а порядок видачі статусу учасника бойових дій їм затвердили лише в середі 2019 року. Виходить, що вони 26 років чекали на затвердження цього порядку видачі статусу учасника бойових дій ветеранам УПА», – розповів представник Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області Костянтин Денисов.

Привітати ветерана з отриманням статусу учасника бойових дій приїхали мелітопольські та запорізькі ветерани війни на Донбасі, волонтери та місцеві активісти.

«Велика подяка, що згадали, а так ворог народу був. В УПА я вступив, коли мені ще 17 років не було. Я в УПА поступив в 1944 році в березні місяці. І так я пробув там до тих пір, поки не окупували все. Нас збиралися вивозити, а німці нас перехопили і забрали до табору. Нас 11 чоловік було: 10 було поранених, а я захворів на тиф. І ось так я остався живим, бо тих розстріляли німці… І так я був у німців у таборі, поки війна скінчилась. Звільнили американці нас. Приїхав додому, а вдома – до тюрми. Дали мені 15 років, але дійшло їм, що я неповнолітній – зменшили до 7 років. Це був Норильськ», – поділився своєю історією Костянтин Сліпецький.

Ветеран УПА Костянтин Сліпецький народився 1928 року у Чернівецькій області. У 1944 році вступив до лав куреня УПА «Лугового». Термін у таборі відбував до 1952 року. У 1970-х роках повернувся в Україну та оселився в Мелітопольському районі. У 1991 році був реабілітований як жертва політични репресій.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: