• Головна
  • Новини
  • Верховна Рада України встановила надбавку до пенсії борцям за незалежність України у ХХ столітті, які за часів комуністичного тоталітарного режиму зазнали репресій

29.05.2023, 22:35

Верховна Рада України встановила надбавку до пенсії борцям за незалежність України у ХХ столітті, які за часів комуністичного тоталітарного режиму зазнали репресій

29 травня 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до законів України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною“ та „Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років“ стосовно борців за незалежність України у ХХ столітті та деяких інших осіб», яким встановила пенсію за особливі заслуги перед Україною (як надбавку до пенсії) борцям за незалежність України у ХХ столітті, які за часів комуністичного тоталітарного режиму зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу та були реабілітовані у встановленому законом порядку.

Про це на своєму офіційному сайті пише Комітет Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Сума відповідної щомісячної надбавки до пенсії складатиме 4200 гривень. Ця сума буде щорічно індексована, починаючи з 1 березня 2024 року.

Винайти кошти в Державному бюджеті, які забезпечуватимуть відповідні видатки, вдалося завдяки, зокрема, скасуванню пенсій за особливі заслуги перед Україною для народних депутатів України, депутатів колишніх Союзу РСР та Української РСР, членів Кабінету Міністрів України та Уряду колишньої Української РСР. Цим рішенням нинішня генерація народних депутатів та Уряду продемонструвала шану мужності та героїзму борців за незалежність України у ХХ столітті у протистоянні комуністичному режиму, непохитній відданості справі щодо зміцнення української державності, активній громадянській позиції попри тортури та репресії.

Перший заступник Голови Комітету Михайло Цимбалюк, який очолював робочу групу з підготовки цього закону  повідомив кореспонденту АрміяInform, що на превеликий жаль з кожним роком кількість борців за незалежність України у ХХ столітті зменшується.

—  По-перше, тих людей, котрі в ці періоди були реальними борцями за незалежність України, отримували реальні терміни покарання, за даними Українського інституту національної пам’яті їх залишилося декілька сотен. Держава нарешті, після тридцяти років незалежності, вшанувала їхній реальний подвиг. По-друге, це дасть стимул й розуміння сьогоднійшній молоді, сучасним військовослужбовцям, що вони теж увійдуть у новітню історію як борці за незалежність в нових умовах і в нових викликах. Це важливо! — вважає Михайло Цимбалюк.

Довідково: Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (щодо борців за незалежність України у XX столітті) було зареєстровано у Верховній Раді України за № 8032 14 вересня 2022 року.

Головним з опрацювання законопроекту було визначено Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

До тексту проекту Закону надійшло 27 пропозицій від 5 народних депутатів України різних фракцій та груп. Пропозиції народних депутатів стосувалися серед іншого дерадянізації положень норм Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний

Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: