30.01.2025, 19:03
Верещук: ТЦК не штрафуватимуть чоловіків, які не встигнуть пройти повторну ВЛК до 5 лютого
До ухвалення законопроєкту №12457 територіальні центри комплектування не застосовуватимуть штрафи та не будуть оголошувати у розшук чоловіків віком від 25 до 60 років, які раніше мали статус обмежено придатних до військової служби, але до 5 лютого не пройшли повторної військово- лікарської комісії.
Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук
За її словами, українське військово-політичне командування підтримує необхідність продовження термінів проходження ВЛК обмежено придатними особами. Однак для цього необхідно невідкладно ухвалити законодавчі зміни, які, зокрема, передбачають, що:
повторне проходження ВЛК є не обовʼязковим для осіб віком до 25 років і тих, хто належним чином визнаний особою з інвалідністю;
дедлайн проходження повторного ВЛК переноситься з 5 лютого на 5 червня.
Законопроєкт, який передбачає продовження терміну проходження повторної ВЛК, у Верховній Раді зареєстрували сьогодні, 30 січня.
"Також домовились, що до прийняття вищевказаного закону, ТЦК не застосовуватимуть штрафи до тих, хто не встигне пройти ВЛК до 5 лютого, та не оголошуватимуть їх у розшук. Відповідну директиву буде надіслано за належністю.
Дуже прошу МОУ, МОЗ та інші дотичні відомства взяти на особливий контроль процес інформування людей, формування електронних і паперових направлень, доведення відповідних графіків до ВЛК тощо", – написала Верещук.
Раніше у Міноборони заявили, що невдовзі у застосунку "Резерв+" з’являться електронні направлення на ВЛК.
За темою
- У Києві завершили роботи після нічного обстрілу: 9 загиблих, 33 постраждалих
01.08.2026, 19:20
- Росіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
01.08.2026, 18:41
- Російські дрони атакували склади у Броварах: одна людина загинула
01.08.2026, 15:04
- Зеленський пояснив збиття лише однієї балістичної ракети під час масованої атаки
01.08.2026, 14:40
- Росія атакувала Україну 35 ракетами, дві з яких вдалося збити – ПС
01.08.2026, 13:04
Суспільство
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні