• Головна
 • Новини
 • Великобританія після Brexit почне видавати оновлені паспорти

23.02.2020, 12:32

Великобританія після Brexit почне видавати оновлені паспорти

Британці з наступного місяця почнуть отримувати паспорти синього кольору – це ще один наслідок виходу їхньої країни з ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Sky News.

Перший з паспортів нового зразка, описаний урядом як повернення до "культового" дизайну, буде випущений і виданий власникуна початку березня.

Міністр внутрішніх справ Пріті Патель заявила: "вихід з ЄС дав нам унікальну можливість відновити нашу національну ідентичність і прокласти новий шлях у світі. З поверненням до культового синьо-золотого дизайну британський паспорт знову буде вплетений у нашу національну ідентичність, і я не можу дочекатися, щоб подорожувати з ним".

Введення синіх паспортів буде поетапним, і з середини 2020 року всі нові паспорти будуть синіми і замінять свої бордові попередники.

Колишній прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про повернення до синіх паспортів у грудні 2017 року, назвавши це "виразом нашої незалежності та суверенітету".

Британія перейшла на бордові паспорти в 1988 році відповідно до рекомендацій ЄС, а деякі прихильники Brexit використовували референдум за вихід з блоку як аргумент повернення до синього кольору, який вперше був використаний в 1921 році.

Крім зміни кольору, нові паспорти Британії, видані з наступного місяця, будуть прикрашені квітковими емблемами Англії, Північної Ірландії, Шотландії та Уельсу.

Міністерство внутрішніх справ хвалиться, що це буде також "найбільш технологічно просунутий британський паспорт в історії", з безліччю нових і оновлених функцій безпеки.

Документ включає в себе сторінку даних з полікарбонату, що містить технології, вбудовані в документ для забезпечення безпеки персональних даних.

Стандартні паспорти як і раніше будуть містити 34 сторінки, в той час як паспорти "Джамбо" для частих мандрівників тепер будуть містити 54 сторінки.

Ті, у кого є дійсні бордові паспорти, можуть продовжувати використовувати їх для поїздок до закінчення терміну їх дії.

З березня минулого року бордові паспорти стали видавати без напису "Європейський Союз" на лицьовій стороні обкладинки.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: