В уряді очікують, що у 2023 році курс долара сягне 50 грн, а індекс споживчих цін складе 30,6%.Такі показники закладені у макроекономічному прогнозі Міністерства економіки.
Про це пише "Економічна правда" із посиланням на свої джерела у Кабінеті міністрів.
Так, відповідно до макропрогнозу, на початку 2023 року курс долара буде складати 42 грн, а наприкінці року гривня девальвує до 50 грн за долар.
За розрахунками Мінекономіки, ВВП України наступного року має зрости на 4,6%. При цьому, за підсумками 2022 року воно скоротиться на 33,2%.
В уряді також очікують, що ціни наступного року продовжуватимуть стрімко зростати. Так, закладена у макропрогнозі інфляція за підсумками 2023 року має скласти 30,6% (станом червень вона складала 22,2%). Рівень безробіття, за розрахунками Мінекономіки, має скласти 28,2%, а середня зарплата — 18508 грн.
Зазначимо, що на базі підготовленого Мінекономіки макропрогнозу Міністерство фінансів має скласти бюджет на наступний рік. Відповідно до Бюджетного кодексу, текст бюджету уряд має внести до парламенту не пізніше 15 вересня.
Як правило, макропрогнози уряду збуваються досить рідко. Макропрогноз потрібен виключно для розрахунку майбутніх доходів та видатків у бюджеті.
За темою
- НАЗК 11 грудня відкриє публічний доступ до реєстру декларацій
05.12.2023, 13:43
- Через блокування кордону експорт знизився на 40%, - Гетманцев
05.12.2023, 11:18
- Українсько-словацький кордон розблокували для руху вантажівок
05.12.2023, 10:01
- Словацькі перевізники почали блокування руху вантажівок у пункті пропуску "Вишнє-Нємецьке"
01.12.2023, 18:06
- Україна в кілька разів збільшить випуск зброї та боєприпасів у 2024 – Міноборони
30.11.2023, 21:38
Обговорення
Економіка
ТОП
Цієї ночі один ворожий дрон залетів на територію Львівщини
Помер співавтор Акта проголошення незалежності України
Студенти, строковики і не лише: у Раді розповіли деталі можливих змін у мобілізації
РФ трьома БПЛА атакувала обʼєкт інфраструктури на Львівщині: виникала пожежа, є руйнування
На Львівщині зростає кількість випадків ГРВІ та Covid-19: понад 11 тис. хворих за тиждень
ФОТО
Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова
Коментар
Блоги

Мирослав Дністрянський
ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк
Уряд генерування проблем

Василь Чорний
Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану