03.11.2019, 15:09

В оточенні Зеленського йде боротьба за СБУ

Про бійки в Офісі президента. За даними джерел Цензор.Нет, на цьому тижні відбулася нарада в ОП з питання ефективності дій СБУ за участі самого президента - але бійок не було. Була нарада щодо ефективності роботи Головного слідчого управління СБУ, під час якої були різкі оцінки, але голос не підвищував ніхто, загального рішення не прийнято.

Про це у ФБ написав Юрій Бутусов: "Про бійки в Офісі президента. За даними джерел Цензор.Нет, на цьому тижні відбулася нарада в ОП з питання ефективності дій СБУ за участі самого президента - але бійок не було. Була нарада щодо ефективності роботи Головного слідчого управління СБУ, під час якої були різкі оцінки, але голос не підвищував ніхто, загального рішення не прийнято.

Стосунки Івана Баканова з главою Офісу президента Андрієм Богданом дійсно можна охарактеризувати як досить проблемні. Богдан тисне, глава СБУ не допускає будь-якої критики, будь-яких дій з боку глави ОП, які він розцінює як втручання у свої справи і свої повноваження.

Після наради в ОП, за даними джерел, голова СБУ Іван Баканов направив президенту Володимиру Зеленському подання про звільнення Владислава Бухарєва з посади першого заступника голови СБУ - начальника головного управління «К». На різних рівнях і кулуарно нині обговорюються заміни інших заступників голови СБУ - Дублика, Карпенка, Баранецького, але реальних кадрових рішень на сьогодні немає.

Ситуація виглядає вельми скандальною. Президент Зеленський звільнив Бухарєва з вищою за рангом посади голови Служби зовнішньої розвідки і призначив на главк «К» 12 вересня, тобто менше як два місяці тому. За цей час кадрових перестановок Бухарєв не здійснив, всіх заступників і начальників підрозділів «К» призначив сам голова Баканов, Бухарєв працював з тими, хто є. За цей час майже кожен день «К» проводило затримання, забезпечувало дії ДБР.

Бухарєв про вірогідні кадрові перестановки дізнався з питання Цензор.Нет:

«Мені нічого не відомо про звільнення. Думаю, що про кадрові рішення, якщо вони насправді є, мені б повідомили під час особистої зустрічі. Я - військовослужбовець, у мене не політична посада, і я повинен підкорятися наказам. Моя совість чиста - за два місяці в главку «К» вся моя робота і її результати на виду. Ніяких претензій, службових розслідувань, кримінальних справ проти моїх співробітників за час мого перебування на посаді не було, немає навіть критики в соціальних мережах, до жодних скандалів або інтриг я не причетний. Більш нічого коментувати не можу, не знаю».

Судячи з усього, причина подання на звільнення Бухарєва та ж, що і причина його призначення - політичний контроль за СБУ і боротьба за повноваження. Президент Володимир Зеленський призначив Бухарєва на пост першого заступника голови СБУ своїм рішенням, без узгодження з Баканова, і це, очевидно, було сприйнято як недовіру.

По суті, Баканов показав Зеленському, що відмовляється працювати з керівниками, яких президент йому призначає сам, через голову голови. Логіка зрозуміла. Але зрозуміло тепер і те, що призначення та подання на звільнення Бухарєва - результат дефіциту довіри і взаємодії всередині команди Зеленського. Кадрові перестановки триватимуть, тому що раціональної політики в сфері оборони і безпеки влада виробити поки не може. Нарада у президента з питання підвищення ефективності роботи СБУ помітно загострило протистояння і боротьбу за владу в президентській команді, в таких умовах хаотичність буде наростати".

Фото - dt.ua

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Урядова гра з підприємцями країни. Третій місяць

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: