18.03.2025, 14:39
В Ужгороді затримали переправників військовозобов’язаних чоловіків через кордон
Оперативні співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по Чопському прикордонному загону викрили канал незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон на підставі фіктивно виданих документів про супровід осіб з інвалідністю. Заходи проводилися спільно зі співробітниками Нацполіції, за силової підтримки відділу прикордонної служби (тип С) Чопського прикордонного загону, оперативного супроводу Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.
Оперативники затримали організатора злочинної схеми, який намагався підкупити прикордонника Чопського загону за сприяння у перетині кордону особами, що фактично не мають законних підстав для виїзду. Фігурант кримінального провадження обіцяв військовослужбовцю грошову винагороду у розмірі від 2000 до 3000 доларів США за кожну оборудку, якщо той забезпечить «коридор» у пункті пропуску «Ужгород». Хабародавця затримали на одній з вулиць міста Ужгород під час спроби надання неправомірної пропозиції у розмірі 2500 доларів США.
Водночас, у пункті пропуску «Ужгород» на кордоні зі Словаччиною міжвідомча група зупинила мікроавтобус «Mercedes» української реєстрації, яким пособник переправника перевозив «клієнта» за фіктивно виданими документами. Останній прямував як супроводжуючий особу з інвалідністю.
Організатора схеми затримали в порядку ст. 208 КПК України. Йому повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.3 ст.332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» і ч.3 ст.369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із правом внесення застави у розмірі 242 420 гривень. Рольова участь інших учасників схеми наразі встановлюється.
Слідчі дії тривають.
За темою
- На Закарпатті розслідують смерть 29-річного чоловіка після перебування у ТЦК
15.06.2026, 17:15
- В Ужгороді поліція під час спецоперації затримала чоловіка, який взяв в заручники дружину з дитиною
11.06.2026, 20:28
- Директора Ужгородського БТІ підозрюють у схемі з оформленням неіснуючого будівництва на землю
10.06.2026, 16:27
- Поблизу кордону зі Словаччиною затримали переправника, а згодом — ще трьох його поплічників
03.06.2026, 11:05
- На Закарпатті 8-річний хлопчик отримав опіки майже половини тіла під час спалювання сміття
31.05.2026, 20:52
Обговорення
Ужгород
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні