30.05.2025, 18:28
В Україні з червня діятимуть нові обмеження на грошові перекази та платні сервіси у «Дії»
З 1 червня 2025 року в Україні запроваджуються важливі зміни, які торкнуться переказів коштів між картками та роботи цифрових сервісів.
Банки знизять місячні ліміти на перекази для клієнтів середнього та низького ризику — з 150 тисяч гривень до 100 тисяч гривень. Це передбачено меморандумом про прозорість фінансових послуг, підписаним у грудні 2024 року. Для клієнтів з підтвердженими доходами — зарплатних, волонтерів та інших — ліміт залежатиме від суми підтвердженого доходу. Водночас для високоризикових клієнтів встановлюється місячний ліміт у 50 тисяч гривень.
Також з червня Мінцифри запускає перший платний сервіс у додатку «Дія» — шеринг документів для банків. Підключення для банків коштуватиме понад 21 тисячу гривень одноразово, а кожна операція — 9,8 гривні. Для користувачів перший шеринг документа залишиться безкоштовним, проте за мультишеринг потрібно буде платити.
Крім того, Мінцифри готує запуск платних сервісів Diia.OAuth і «Дія.Підпис» для бізнесу, які дозволять підписувати документи онлайн, а також сервіс електронної ідентифікації для перевірки користувачів.
У червні на порталі «Дія» також з’явиться бета-версія чат-бота на основі штучного інтелекту, який відповідатиме на запитання українців і допомагатиме замовляти державні послуги у діалоговому форматі.
Окрім цього, у червні завершаться ремонтні роботи на пункті пропуску Краківець-Корчова на кордоні з Польщею. Прикордонники рекомендують заздалегідь планувати поїздки та користуватися альтернативними пунктами пропуску.
Ці нововведення спрямовані на підвищення прозорості фінансових операцій і розвиток цифрових послуг в Україні.
За темою
- МВФ погодив новий транш для України попри невиконання частини умов програми — Bloomberg
12.06.2026, 19:42
- Рада ухвалила закон про податок на OLX
09.06.2026, 14:53
- Рада ухвалила у першому читанні зміни до держбюджету-2026
28.05.2026, 15:29
- Місія МВФ почала в Києві новий перегляд програми кредитування
27.05.2026, 11:09
- ЄС готує 7-й транш за «Ukraine Facility»: Україна може отримати 2,8 млрд євро вже у червні
06.05.2026, 14:14
Обговорення
Економіка
ТОП
Поблизу Винників легковик опинився затиснутим між двома вантажівками внаслідок ДТП — є постраждалий
У Мукачівському районі чоловік убив двох односельців і жорстоко поранив батька — поліція
Генштаб оновив дані про втрати ворога: мінус ще 1 320 російських окупантів
Троє травмованих внаслідок ДТП у Моршині – поліцейські встановлюють обставини події
У Львові з 16 червня стартує новий етап гідравлічних випробувань: частина районів тимчасово залишиться без гарячої води
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні