• Головна
 • Новини
 • В Україні стартує тотальна атестація та перевірка статків митників

02.09.2020, 18:55

В Україні стартує тотальна атестація та перевірка статків митників

Міністерство фінансів України спільно з Державною митною службою за підтримки міжнародних партнерів США та ЄС запускають експериментальний проєкт щодо оцінювання кваліфікації та доброчесності посадових осіб митних органів.

Про це розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», повідомляє пресслужба міністерства.

Атестацію щодо оцінювання кваліфікації та доброчесності буде проходити весь особовий склад митниці та всі керівники. Успішне проходження кожною посадовою особою оцінювання буде обов’язковою умовою для подальшої роботи в Держмитслужбі.

Проєкт започатковано в рамках реформи щодо переходу до роботи Держмитслужби у форматі єдиної юридичної особи.

Перші оцінювання планується розпочати вже у вересні.

Процедура оцінювання кваліфікації та доброчесності посадових осіб митних органів передбачатиме тестування на знання митного законодавства, на загальні здібності, уміння та навички. За умови успішного проходження тестування з посадовою особою буде проводитися співбесіда.

«Ми домовилися, що з метою проведення співбесіди з оцінки доброчесності посадових осіб митних органів принаймні на перших порах буде надана підтримка в рамках відповідної технічної допомоги американськими експертами, які мають практичний досвід з цих питань і проводили такі співбесіди в інших державних органах України», - розповів Драганчук.

При оцінці доброчесності увагу буде звернено на відповідність відомостей про витрати і майно посадової особи та її близьких осіб задекларованим доходам; відповідність способу (рівня) життя посадової особи та її близьких осіб задекларованим доходам тощо.

Крім того, посадовці митниці отримають можливість пройти позачергову перевірку у разі необхідності.

«Наприклад, ті посадовці, щодо яких лунають закиди та звинувачення щодо їх професійної діяльності, можуть за власною ініціативою довести їх безпідставність перед комісією з оцінки доброчесності. Оскільки, на жаль, є непоодинокі випадки, коли такі звинувачення є необґрунтованими, базуються на припущеннях, не підкріплених жодними юридичними фактами», - пояснив Драганчук.

До складу комісій, які проводитимуть оцінювання кваліфікації та доброчесності, планується залучити представників Міністерства фінансів, Держмитслужби, НАДС, НАЗК, НАБУ.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: