30.06.2021, 15:24

В Україні податок на купівлю землі складе 6,5%

Від оподаткування звільняються власники земельних ділянок, отриманих в порядку безоплатної передачі.

В Україні з 1 липня сторони угоди із купівлі земельної ділянки повинні будуть сплатити 5% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки. Про це повідомляє Мін'юст в середу, 30 червня, передає Кореспондент.

"Після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде оплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір в розмірі 1,5% , причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки", - сказано в повідомленні.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою від оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

Водночас алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Зокрема, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі.

Крім того, пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

Раніше в Кабміні заявили, що цьогоріч від ринку землі ефекту не буде. До кінця поточного року буде тільки так званий підготовчий період, а економічний ефект буде мінімальним, вважають в Мінагропроді.

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, як будуть контролювати ринок землі. Кабмін і Верховна Рада ввели низку "запобіжників" від зловживань на ринку землі, запевнив прем'єр.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: