• Головна
  • Новини
  • В Україні на кір захворіло уп’ятеро більше людей, ніж торік – МОЗ

26.12.2023, 13:41

В Україні на кір захворіло уп’ятеро більше людей, ніж торік – МОЗ

В Україні за 11 місяців цього року зафіксовано 55 випадків захворювання на кір. Водночас протягом 2022 року було зареєстровано усього 11. Летальних випадків у 2023-му не зареєстровано.

Наразі хворобу реєстрували у 13 областях та столиці. Найбільше у Тернопільській – 12 випадків, у м. Києві – 10 та у Львівській області – 7. Серед 55 тих, хто захворів у 2023 році – 31 дитина віком до 17 років, повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

"Ситуація із кором у світі залишається напруженою, у Румунії на початку місяця оголосили про епідемію кору, в кількох країнах фіксують спалахи та підвищення рівня захворюваності", – зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Кузін додає, в Україні було зафіксовано 5 точкових спалахів кору протягом 2023 року, які вдалося локалізувати і які не переросли у масові захворювання. Зокрема, на запобігання спалаху кору в країні влітку в межах загальнонаціональної кампанії з "наздоганяючої вакцинації" надолужили щеплення 153 тисячі дітей, які внаслідок війни, зміни місця проживання або інших обставин їх пропустили.

За даними МОЗ, серед захворілих у 2023 році 12% не мали жодного щеплення, 30% – лише одне, у 20% випадків інформації про вакцинацію не було.

"Майже 30% запрошених не з’явилися на вакцинацію через виїзд або тимчасове проживання за кордоном. Звертаю увагу батьків: якщо дитина пропустила щеплення або на момент звернення до лікаря мала протипоказання, зверніться до лікаря повторно та скоригуйте вакцинацію. Вакцина є у всіх областях", –  додає Кузін

У міністерстві нагадали, що згідно з Календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК – у 12 місяців та в 6 років. 

Щеплення безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або в разі хвороби перенести її легше та уникнути ускладнень. Ліків проти кору не існує, тому вакцинація – єдиний засіб захисту проти захворювання у світі.

У МОЗ нагадують, спалахи кору – циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років. А кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. 

Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий кашель, діарея та блювання. 

Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: