19.02.2023, 09:25

В Україні можуть переглянути прожитковий мінімум

Через повномасштабне російське вторгнення в Україні реальний прожитковий мінімум в середньому став у 2,5 рази вище за цифри у Державному бюджеті України. Така невідповідність потребує термінового вирішення, тому у Верховній Раді вирішили, що необхідно змінити підхід до розрахунку та застосування прожиткового мінімуму.

До перегляду прожиткового мінімуму підходитимуть комплексно, з урахуванням державного бюджету. Перший заступник голови комітету Михайло Цимбалюк заявив, що учасники слухань напрацювали низку рекомендацій для українського уряду.

За результатами слухань, Кабміну рекомендовали:

  • сприяти підвищенню сукупного доходу українців, враховуючи всі види держсоцпідтримки до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму (ПМ);
  • удосконалити методологію визначення ПМ на базі міжнародних стандартів та досвіду із залученням сторін соціального діалогу та громадськості;
  • для комплексного перегляду системи соцзахисту громадян розробити та внести на розгляд ВР проєкт Соціального кодексу;
  • коли закінчиться або призупиниться воєнний стан у країні, опрацювати питання підвищення розмірів ПМ і мінімальної ЗП на 2023 рік.

Про хід виконання відповідних рекомендацій уряд має відзвітуватися Комітету до 1 червня.

Прожитковий мінімум є базовим соціальним стандартом для обґрунтування розміру мінімальних пенсійних виплат за віком, отримання від держави соцдопомоги, регулювання оплати праці та інших доходів громадян.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

У Міжнародний День Волонтера - про проблеми

Мирослав Дністрянський

ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: