19.02.2023, 09:25

В Україні можуть переглянути прожитковий мінімум

Через повномасштабне російське вторгнення в Україні реальний прожитковий мінімум в середньому став у 2,5 рази вище за цифри у Державному бюджеті України. Така невідповідність потребує термінового вирішення, тому у Верховній Раді вирішили, що необхідно змінити підхід до розрахунку та застосування прожиткового мінімуму.

До перегляду прожиткового мінімуму підходитимуть комплексно, з урахуванням державного бюджету. Перший заступник голови комітету Михайло Цимбалюк заявив, що учасники слухань напрацювали низку рекомендацій для українського уряду.

За результатами слухань, Кабміну рекомендовали:

  • сприяти підвищенню сукупного доходу українців, враховуючи всі види держсоцпідтримки до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму (ПМ);
  • удосконалити методологію визначення ПМ на базі міжнародних стандартів та досвіду із залученням сторін соціального діалогу та громадськості;
  • для комплексного перегляду системи соцзахисту громадян розробити та внести на розгляд ВР проєкт Соціального кодексу;
  • коли закінчиться або призупиниться воєнний стан у країні, опрацювати питання підвищення розмірів ПМ і мінімальної ЗП на 2023 рік.

Про хід виконання відповідних рекомендацій уряд має відзвітуватися Комітету до 1 червня.

Прожитковий мінімум є базовим соціальним стандартом для обґрунтування розміру мінімальних пенсійних виплат за віком, отримання від держави соцдопомоги, регулювання оплати праці та інших доходів громадян.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: