Маршрут відрядження секретаря Ради національної безпеки і оборони України Рустема Умєрова охоплює Туреччину, Катар, Об'єднані Арабські Емірати та Сполучені Штати Америки.
Такою є відповідь РНБО на запит "Української правди".
У Раді нацбезпеки і оборони повідомили, що станом на 18 листопада Умєров перебуває у плановому закордонному відрядженні, яке триває з 11 по 19 листопада включно. Маршрут поїздки – Туреччина, Катар, ОАЕ та США.
За даними РНБО, у межах відрядження вже відбулася низка зустрічей і робочих консультацій з турецькими посадовцями – міністром закордонних справ Хаканом Фіданом, главою Національної розвідки Ібрагімом Калином, зовнішньополітичним радником президента Акіфом Чагатаєм Киличем, міністром оборони Яшаром Гулером, а також із прем'єр-міністром Держави Катар Мухаммадом бін Абдулрахманом Аль Тані та з "вищими посадовими особами" Об'єднаних Арабських Еміратів.
Деталей поїздки Умєрова до Сполучених Штатів Америки в РНБО не уточнили.
Водночас у Раді нацбезпеки і оборони зазначили, що з моменту призначення секретар РНБО здійснив 12 закордонних відряджень загальною тривалістю 58 днів. Умєров відвідав понад десять країн, серед яких Туреччина, Катар, ОАЕ, Саудівська Аравія, США, Велика Британія, Данія, Франція, Швеція, Бельгія, Норвегія та інші.
Дослівно РНБО: "Мета переговорів – посилення безпекової та оборонної співпраці, координація міжнародних партнерств і робота над гуманітарними питаннями, насамперед щодо повернення українських громадян, утримуваних Росією. Основний зміст усіх закордонних поїздок – укріплення міжнародної підтримки України, розвиток оборонних програм, координація безпекових ініціатив та просування питань гуманітарної безпеки".

Що передувало: Прессекретарка секретаря РНБО Діана Давітян у коментарі "Українській правді" повідомила, що Рустем Умєров повернеться в Україну із закордонного відрядження 20 листопада.
Раніше джерела УП повідомляли, що Умеров 16 листопада прилетів до Флориди (США). Одні співрозмовники вважали, що Умєров приїхав до родини, яка мешкає саме в цьому штаті. Інші стверджували, що він має зустрітись із представниками Адміністрації президента США Дональда Трампа. Однак залишалося відкритим питання, чи планує колишній міністр оборони і чинний секретар РНБО повертатись в Україну і коли саме.
За темою
- Зеленський: Саміт G7 приніс важливі результати
17.06.2026, 12:17
- Помер хлопчик, якого у лютому збила на переході суддя в Кривому Розі
17.06.2026, 11:31
- ППО знешкодила 97 зі 119 дронів, якими росіяни атакували Україну
17.06.2026, 09:23
- Окупанти поцілили по кінно-спортивній школі на Сумщині: загинули тварини
17.06.2026, 08:23
- До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
16.06.2026, 18:57
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні