Служба безпеки України затримала агента, який працював на ФСБ і збирав дані про позиції протиповітряної оборони та ЗСУ для планування ракетних атак по Одесі. Зраднику загрожує довічне ув’язнення за державну зраду в умовах війни.
Правоохоронці «піймали на гарячому» матроса морської охорони Державної прикордонної служби, який передавав ворогу інформацію про розташування мобільних вогневих груп, радіолокаційних станцій та зенітних батарей, що захищають небо портового міста.
За даними СБУ, отримані агентом матеріали мали використовувати для підготовки нових повітряних атак росіян, щоб обійти українську протиповітряну оборону. Основними цілями ворога були місця зосередження особового складу ЗСУ, які виконують бойові завдання на південному фронті.
Під час розслідування встановлено, що агент об’їжджав місто та околиці на таксі і таємно фотографував військові об’єкти з вікна авто. Співробітники СБУ затримали його під час фотографування фасаду об’єкта, по якому готувався ракетний удар.
Затриманий був завербований ФСБ через Телеграм-канали, коли шукав «легкі заробітки». Під час обшуку у нього вилучено смартфон із доказами співпраці з ворогом.
Слідчі повідомили йому про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою без права внесення застави. Зраднику загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
За темою
- НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепа Мотовиловця через елітне житло
28.07.2026, 20:10
- На Чернігівщині жінка передала військовим бургер із вибухівкою: її затримали
24.07.2026, 16:26
- Українські школярі вибороли чотири медалі на Міжнародній хімічній олімпіаді
21.07.2026, 12:50
- Лікар ВЛК у Харкові задекларував мільйонні статки дружини: нове авто, заощадження та виплати від держави
15.07.2026, 16:52
- Затримали екскомбрига 155-ї ОМБр, якого підозрюють у викраденні та вбивстві двох цивільних
13.07.2026, 15:49
Події
ТОП
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
Суд виніс вирок львівському волонтеру у справі смертельної ДТП
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні