• Головна
  • Новини
  • В Івано-Франківську посадили від варту депутата облради, який торгував автівками, призначеними для ЗСУ

07.08.2022, 10:59

В Івано-Франківську посадили від варту депутата облради, який торгував автівками, призначеними для ЗСУ

Суд визначив запобіжний захід керівнику прикарпатського благодійного фонду, котрий продавав волонтерам автомобілі, везених як гуманітарна допомога

Про це йдеться на Facebook-сторінці Івано-Франківського міського суду.

У суботу, 6 серпня 2022 року, до Івано-Франківського міського суду для визначення міри запобіжного заходу доставили керівника одного із місцевих благодійних фондів, мешканця міста Долина Калуського району, депутата Івано-Франківської обласної ради 1973 року народження, якого досудове слідство обґрунтовано підозрює у вичиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України, — йдеться у повідомленні.

З матеріалів слідства суд встановив, що затриманий через благодійний фонд, який він очолює, ввозив на територію України автомобілі, декларуючи їх як гуманітарну допомогу підрозділам ЗСУ.

Проте, знаючи про кримінальну відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, він не передавав їх українській армії, а здійснив продаж одного з автомобілів (карета швидкої допомоги марки OPEL) місцевим волонтерам за $12 тисяч. Після чого був затриманий працівниками правоохоронних органів.

Враховуючи той факт, що вчинений затриманим злочин дискредитує та підриває довіру до волонтерського руху в Україні, суд визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також судом було враховано, що вчинений підозрюваною особою злочин має ненасильницький характер. Тому, згідно з чинним законодавством, йому було також визначено альтернативний запобіжний захід у вигляді можливості внесення грошової застави у розмірі однієї тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 2,481 млн грн.

Місцеві видання пишуть, що в Івано-Франківській обласній раді є лише один депутат 1973 року народження, мешканець Долини, який є керівником і засновником благодійного фонду. Це Богдан Васильович Ленігевич, керівник БО «БФ «БО ТУРБОТА», обраний до Івано-Франківської обласної ради 8-го скликання від “Батьківщини”. Благодійний фонд Ленігевич заснував 21 березня 2022 року.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: