19.12.2021, 18:43
В Івано-Франківську планують закупити до пів сотні квартир для учасників АТО/ООС
В Івано-Франківську наступного року планують закупити до пів сотні квартир для учасників АТО/ООС
Про це повідомила АрміяInform.
Про це повідомив голова міської асоціації учасників АТО Івано-Франківська Василь Андріїв. З його слів, останні вісім місяців правління Асоціації учасників АТО проводило зустрічі з міським головою Івано-Франківська та депутатами міськради. Основне питання, яке обговорювалось, – це продовження реалізації проєктів, щодо подальшого забезпечення житлом учасників АТО/ООС, які є в затвердженій черзі спілки.
Враховуючи той факт, що все складніше відшукувати земельні ділянки за проєктом «Житло воїнам АТО» і ЖБК «Соціум», нам необхідно було спільно виробити новий механізм, щоб наші побратими отримали свої заповітні площі. І ми знайшли таке спільне рішення, – зазначив Василь Андріїв.
Додамо, що проєкт «Житло воїнам АТО» функціонує у столиці Прикарпаття з липня 2016 року. Його реалізовують за ініціативи учасників АТО, які об’єдналися, щоб розв’язувати житлові питання самотужки. Відповідно до умов цього проєкту пріоритет в отриманні житла мають особи, що дістали інвалідність під час захисту України в АТО, багатодітні та малозабезпечені учасники російсько-української війни. Житлово-будівельний кооператив учасників АТО «Соціум» створений в березні 2017 року. І тут ветерани за участю інвесторів-будівельників беруть участь в будівництві житла на землях, виділених їм відповідно до українського законодавства в межах міста.
Обидва проєкти передбачають соціальну можливість придбання пільгового житла учасникам АТО, де однокімнатна та двокімнатна квартири будуть коштувати дешевше за ринкову ціну. Фактично це змінює поняття ринкових відносин для учасників АТО і дає можливість придбати власне житло за ціною значно нижчою ніж собівартість. До прикладу, за умовами цього проєкту, одно- та двокімнатні квартири коштують учетверо дешевше, ніж на ринку. Приміром: 100 і 150 тис. грн коштуватиме одно- та відповідно двокімнатна квартира, тоді як ринкова вартість такого житла в місті — 440 і 620 тис. грн.
Василь Андріїв розповів, що під час чергової зустрічі з міським головою, його заступниками та головами фракцій депутатського корпусу було узгоджено подальший механізм, щодо забезпечення житлом учасників АТО/ООС в столиці Прикарпаття.
– Івано-Франківська міська рада починаючи з 2022 року і надалі буде щорічно знаходити можливості з кількох напрямків, щоб здійснювати купівлю 35-50 квартир для наших побратимів! На основі цього рішення і домовленості між сторонами буде створена комісія, в яку увійде частина нашого правління, для того, щоб відстоювати всіх членів організації, які є у затвердженій черзі міської Асоціації і тих, хто туди ще не потрапив, – зазначив Василь Андріїв.
Він також повідомив, що механізми впровадження цього проєкту будуть максимально прозорими для усіх черговиків.
Існує також домовленість міської асоціації учасників АТО Івано-Франківська та місцевої влади про те, що міський голова Руслан Марцінків і голови фракцій та комісій в найкоротші терміни посприяють в завершенні всієї документальної частини по земельних ділянках, які є у наявності в міської асоціації учасників АТО з 2018-2019 років. Це робиться для того, аби асоціація мала змогу їх реалізувати і сформувати договірні відносини з партнерами та інвесторами і вже у наступному році продовжити вручення квартир за проєктами «ЖБК «Соціум» та «Житло воїнам АТО» для тих ветеранів, хто є виключно у затвердженій черзі.
Голова міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв наголосив, що реалізація проєктів буде відбуватися впродовж 2022 року і частини 2023 року. Це означає, що асоціація паралельно із міськрадою буде здійснювати вручення квартир.
Крім того, в Івано-Франківську за дорученням міського голови створена робоча комісія щодо співпраці з Асоціацією учасників АТО. Робота в контексті забезпечення українських захисників власним житлом в місті продовжиться. Ба більше, всі подальші кроки, щодо забезпечення житлом учасників АТО, які не зареєстровані у вищевказаній черзі міська асоціація учасників АТО буде відстоювати у комісії міськради.
Загалом, за роки функціонування проєктів міської Асоціації учасників АТО в Івано-Франківську було вручено понад дві сотні квартир за програмами «Житло воїнам АТО» та ЖБК «Соціум».
Фото міської Асоціації учасників АТО Івано-Франківська
За темою
- Демобілізація у 2026: Міноборони визначило, хто першим зможе залишити службу
14.06.2026, 22:52
- Міноборони планує активніше залучати іноземців до бойових підрозділів ЗСУ
12.06.2026, 18:52
- Зеленський анонсував нові контракти для військових із виплатами до 300 тисяч гривень
12.06.2026, 15:57
- Понад 1500 окупантів і майже 1900 дронів: Генштаб оновив втрати армії РФ
31.05.2026, 08:16
- Директор франківської фірми уник реального покарання за постачання ЗСУ фальсифікованого масла
29.05.2026, 19:04
Обговорення
ТОП
Поблизу Винників легковик опинився затиснутим між двома вантажівками внаслідок ДТП — є постраждалий
У Мукачівському районі чоловік убив двох односельців і жорстоко поранив батька — поліція
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
Генштаб оновив дані про втрати ворога: мінус ще 1 320 російських окупантів
У Львові з 16 червня стартує новий етап гідравлічних випробувань: частина районів тимчасово залишиться без гарячої води
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні