В Іспанії затримали колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського.
Про це повідомили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, співрозмовник УП.
Дослівно САП: "14 травня на території Королівства Іспанія місцевими правоохоронними органами затримано колишнього першого заступника секретаря РНБО, обвинуваченого у справі САП та НАБУ щодо завдання державі збитків на загальну суму 17,44 млн гривень.
Наразі вирішується питання щодо екстрадиції особи до України".
За даними УП, йдеться про Олега Гладковського.
В ході досудового розслідування встановлено, що експосадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, у якій він та його близькі особи мають частку власності, а саме ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".
У жовтні 2019 року особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
2 липня 2021 обвинувальний акт у справі було направлено до ВАКС для розгляду по суті.
Водночас у листопаді 2023 року обвинувачений виїхав з України. У квітні 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП та оголосила його в розшук.
Довідка: Олег Гладковський (Свинарчук до 2014 року) був одним із головних бізнес-партнерів п’ятого президента України Петра Порошенка. Він керував корпорацією "Богдан", частку в якій мав і Порошенко. Гладковський обіймав посаду першого заступника секретаря РНБО з 2015 до 2019 року.
За темою
- Удар по енергетиці Бєлгорода: для повного блекауту вистачило восьми ракет HIMARS
09.01.2026, 21:54
- Удар ракетою «Орєшнік» — сигнал Заходу: Каллас назвала атаку РФ ескалацією і закликала посилити ППО України
09.01.2026, 15:36
- Біля Туреччини БПЛА атакував танкер, який йшов до російського порту
08.01.2026, 17:28
- США захопили два російські танкери після понад двотижневої операції
07.01.2026, 17:02
- Через Discord і військові ігри: Bloomberg розкрив схему вербування громадян ПАР до армії РФ
07.01.2026, 14:51
Обговорення
Світ
ТОП
Смерть 7-річного хлопчика у реабілітаційному центрі на Закарпатті: підозри отримали лікарка та мати дитини
У стоматологічному кабінеті у Львові двоє жінок потрапили до лікарні через отруєння чадним газом
Кандидат у судді Львівського апеляційного суду опинився в центрі скандалу через заяви про жінок і сумнівні наукові висновки
На Львівщині суд оштрафував матір школяра за неналежне виховання
На Хмельниччині чоловік скинув собаку з сьомого поверху: йому загрожує до 8 років ув’язнення
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
Михайло Цимбалюк
Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів