• Головна
  • Новини
  • Уряд знайшов спосіб покращити зв’язок під час блекаутів

27.11.2025, 22:15

Уряд знайшов спосіб покращити зв’язок під час блекаутів

Відтепер місцева влада та комунальні підприємства можуть офіційно підтримувати мобільний зв'язок у містах та селах. Уряд ухвалив постанову, яка дає чіткий алгоритм співпраці громад та операторів.

Про це інформує Міністерство цифрової трансформації.

"Оператори мають тисячі генераторів, але під час масштабних відключень фізично складно обслуговувати їх усі одночасно. Новий механізм дозволяє громадам підставити плече операторам", – зазначено у повідомленні.

Це можливо зробити за трьома моделями:

  •         Живити базові станції від власних комунальних генераторів
  •         Надавати людей для заправки та запуску генераторів операторів, якщо бізнесу бракує власних бригад
  •         Дозволяти операторам розміщувати власні генератори на комунальних об'єктах без зайвої бюрократії та передачі майна

"Оператори отримають логістичну підтримку мережі, а громади — стабільний зв'язок та компенсацію витрат: пальне, ремонт та обслуговування", – зазначає міністерство.

"Це не продаж електроенергії, а послуга з підтримки мереж. Комунальним підприємствам не потрібно отримувати спеціальні ліцензії, а для живлення базових станцій можна брати пальне з матеріальних резервів громад", – пояснюють у відомстві.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Михайло Цимбалюк

Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: