• Головна
  • Новини
  • Уперше у міській лікарні Львова пересадили нирку дитині

14.12.2021, 11:28

Уперше у міській лікарні Львова пересадили нирку дитині

Вперше у комунальній міській дитячій лікарні Львова трансплантували нирку дитині. Життя врятували 15-річному Ярославу. Хлопець народився з хворими нирками, й лікування не допомагало. Стати донором погодилася бабуся – її нирка підійшла онукові. Це перша така операція у 1-му територіальному медичному об’єднанні Львова.

Про це повідомили у міській раді Львова.

Як розповіли лікарі, хлопець народився з хворими нирками, проте діагностувати хворобу – гломерулонефрит (ураження ниркових клубочків), вдалося лише в 11 років. З того часу хлопчик лікувався, але хвороба лише прогресувала. Як наслідок – ниркова недостатність, що поставила сім’ю перед вибором: гемодіаліз або трансплантація нирки. Шанс на якісне життя Ярославу без вагань погодилася дати бабуся Анастасія, нирка якої онукові ідеально підійшла. Тому рішення про трансплантацію сім'я прийняла невідкладно.

Трансплантацію лікарі виконали 7 грудня. Донорський орган запрацював одразу на операційному столі. Зараз і онук, і бабуся почуваються добре.

До слова, щороку в Україні близько 50 дітей потребує трансплантації нирки. Загалом у Львові цього року лікарі провели уже 74 трансплантацій органів.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: