26.11.2020, 15:30

«Українську книгарню» у центрі Львова закриють

У Львові зачиняють «Українську книгарню», що розташована на просп. Шевченка, 8, поруч із книгарнею Наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ).

ZAXID.NET з’ясував, що стало причиною закриття однієї з книгарень та чому дві книгарні, що працюють під однією вивіскою, мають різних власників.

Резонанс про продаж книгарні Наукового товариства імені Шевченка виник після того, як 25 листопада про її закриття на своїй сторінці у Facebook повідомив колишній кандидат у мери Львова Юрій Михальчишин. Низка львівських видань також повідомили про закриття книгарні НТШ. Причиною помилкових повідомлень про «закриття книгарні НТШ» очевидна стала вивіска на фасаді будинку, яка розташована відразу над двома книгарнями.

Вранці 26 листопада заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко цю інформацію спростував і уточнив, що йдеться про закриття сусідньої «Української книгарні».

Книгарня, що належить ТзОВ «Українська книгарня», справді припиняє роботу з 1 січня 2021 року. Її керівниця і співвласниця Ольга Огризло розповіла, що причиною закриття є спад продажів та перехід читачів у онлайн.

«Книгарня є у нашій власності, тому мене дивує такий резонанс навколо її закриття. Працювати на ентузіазмі ми не можемо й прийняли таке рішення [про здачу приміщення в оренду], як один із варіантів виходу з ситуації», – каже Ольга Огризло.

За її словами, фінансові труднощі в книгарні почалися задовго до карантину – у Львові відкрили багато нових книгарень і, водночас, у останні роки значно зросли продажі книг у онлайн-магазинах. Після закриття книгарні там працюватиме новий орендар, який, за словами Ольги Огризло, має зберегти тематичний профіль роботи.

Керівниця юридичного відділу управління комунальної власності Львівської міськради Світлана Бордіян пояснила,  що приміщення і книгарні НТШ, і «Української книгарні» були спершу у державній власності, а у 1990-х перейшли у комунальну власність міста. У 1998 році ЛМР дозволила викупити приміщення площею 73,8 мнауковому товариству, яке розрахувалося за нього книжками і журналами.

Фото - обидві книгарні працюють у одній будівлі і під спільною вивіскою, але мають різних власників.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Дев’ять кіл пекла для родин медиків

Андрій Вихопень

Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

Мирослав Дністрянський

То коли ж було засновано Львівський університет?

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: