• Головна
  • Новини
  • Українська економіка втратила понад €1,5 млрд унаслідок блокади західних кордонів

28.01.2024, 09:19

Українська економіка втратила понад €1,5 млрд унаслідок блокади західних кордонів

Якщо говорити про наслідки самого блокування то, перш за все, потрібно згадати про наслідки, які несли перші заборони на імпорт української продукції з травня по вересень, коли діяла заборона на імпорт української продукції до п’яти східних європейських країн. Далі наслідком всіх цих дій стали блокування польськими перевізниками, польськими фермерами митних пунктів перетину між Україною та Польщею.

Пише у своєму блозі громадський активіст Віктор Візний.

Власне за листопад, за грудень місяць в цілому, якщо прораховувати збитки, які понесла економіка країни, в тому числі і товаровиробники, сягають більш ніж 1,5 мільярда євро. Це досить великі кошти, які недоотримує вчасно український бюджет, недоотримали вчасно товаровиробники, логістичні компанії, всі ті, хто має відношення до імпорту та експорту продукції з території і на територію України.

Відгомін блокувань відчуватиметься ще й протягом 2024 року, оскільки значна кількість товаровиробників, які були змушені стояти в чергах, втратили потенційні контракти з представниками в європейській зоні.

Безпосередньо я знаю випадки, коли не маючи можливості вчасно постачати продукцію, гіпермаркети відмовилися від співпраці, а отже відповідно ті плани, які прораховував цей бізнес, він фактично на сьогодні не може забезпечити собі в майбутньому напрямок експорту відповідної продукції.

Крім цього, українські підприємці втратили свої контракти та замовників в європейських країнах, бо товар не був вчасно доставлений.

Загалом внаслідок блокади пропускних пунктів обсяги агроекспорту автотранспортом скоротились на 40%. Найбільше від блокування кордону постраждали експортери західних областей України, які зазвичай постачають свою продукцію до Європи наземними шляхами. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: