• Головна
  • Новини
  • Українська Stetman готує запуск орбітальної мережі супутників зі SpaceX для ЗСУ

17.03.2026, 11:46

Українська Stetman готує запуск орбітальної мережі супутників зі SpaceX для ЗСУ

Директор української компанії Stetman Дмитро Стеценко повідомив, що компанія працює над створенням власного супутникового сузір’я на низькій навколоземній орбіті, яке забезпечить зв’язок для критично важливих державних структур, зокрема для Збройних сил України.

Компанія Stetman була зареєстрована у 2023 році та фінансується за рахунок приватних інвестицій і європейських кредитів. Серед клієнтів компанії — військові, поліція, рятувальні служби, медичні заклади та інші державні установи. У портфелі компанії близько 30 рішень, зокрема стандартні термінали Starlink, модифіковані військові термінали Starmod, захищені від засобів радіоелектронної боротьби, а також термінали UASAT Geo для роботи через супутник Hughes Jupiter на геостаціонарній орбіті.

Планується створення сузір’я на висоті близько 550 кілометрів, що дозволяє знизити затримку передачі даних порівняно з геостаціонарними супутниками, але потребує більшої кількості апаратів. Тестовий супутник планують вивести на орбіту у жовтні 2026 року за допомогою SpaceX. Повноцінне розгортання мережі розпочнеться у 2027 році і триватиме близько трьох років, загальна чисельність угруповання становитиме 360 супутників.

Вартість виробництва та запуску одного супутника оцінюється у 2-3 мільйони доларів, а запуск ракети Falcon 9, яка може вивести на орбіту десятки супутників одночасно — приблизно 60-70 мільйонів доларів.

Мережа орієнтована на критично важливі державні структури. Stetman також розглядає можливість співпраці з європейськими партнерами, зокрема Великою Британією та Німеччиною, і допускає, що послуги зв’язку можуть надаватися не лише Україні, а й союзникам.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: