До державного бюджету України надійшло 2,3 млрд євро фінансової допомоги від Європейського Союзу в межах програми Ukraine Facility.
Про це повідомило Міністерство фінансів.
Йдеться про шостий регулярний транш у рамках Pillar I Інструменту. З отриманої суми 2,1 млрд євро становлять кредитні кошти, ще 200 млн євро — грант. Залучене фінансування спрямують на покриття першочергових соціальних та гуманітарних видатків держави.
Для отримання цього траншу Україна виконала вісім реформаторських кроків, передбачених для шостого траншу, а також один індикатор, який стосувався четвертого траншу програми.
Нагадаємо, 22 травня 2024 року віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко та єврокомісар з питань політики сусідства й розширення Олівер Варгеї підписали Рамкову угоду щодо фінансування Ukraine Facility, а вже 6 червня 2024 року документ був ратифікований Верховною Радою.
Відповідно до угоди, Україна зобов’язалася забезпечити високий рівень прозорості та контролю за використанням коштів ЄС. Це передбачає регулярну звітність, дотримання санкційного режиму, боротьбу з корупцією, а також тісну співпрацю з Європейською комісією, OLAF та Європейським судом аудиторів.
Національним координатором програми визначене Міністерство економіки, яке відповідає за моніторинг виконання Плану України, підготовку звітів і взаємодію з європейськими інституціями. Також у межах програми створено Аудиторську раду, до складу якої входять фінансові та антикорупційні експерти.
Довідково:
Ukraine Facility — це програма фінансової підтримки України обсягом 50 млрд євро на 2024–2027 роки, спрямована на макроекономічну стабільність, відбудову, модернізацію та прискорення євроінтеграції.
У 2025 році Україна вже отримала 8,35 млрд євро в межах цієї програми. Загалом із початку її дії до держбюджету надійшло понад 26,7 млрд євро, а з лютого 2022 року ЄС надав Україні понад 70 млрд євро фінансової допомоги, залишаючись найбільшим донором країни.
За темою
- Rozetka залучає 25 млн євро від ЄБРР для розвитку бізнесу в Україні та Польщі
01.05.2026, 17:46
- Україна потребує понад 5 мільярдів євро для підготовки до опалювального сезону
26.04.2026, 18:38
- НБУ послабив валютні обмеження для бізнесу, військових та українців за кордоном
24.04.2026, 18:05
- Іспанія посилює підтримку: Україна отримає 100 бронемашин і боєприпаси
22.04.2026, 21:26
- МВФ не вимагатиме ПДВ для ФОПів в Україні
19.04.2026, 22:44
Обговорення
Економіка
ТОП
На Закарпатті затримали псевдомедиків, які везли чоловіків до кордону у швидкій
У центрі Львова затримали чоловіка після бійки на проспекті Свободи
На Львівщині жінка прикрила дітей від рою бджіл і потрапила до реанімації
Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» підозрюються у побитті та викраденні чоловіка на Дніпропетровщині
В озері на Золочівщині виявили тіло 37-річного чоловіка
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми