Україна має до 28 березня зупинити пасажирський рух через кордон в обидва боки.
Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Окремо, до кінця дня п'ятниці, ми повинні зупинити будь-який пасажирський рух через кордон України в обидві сторони", - сказав Шмигаль.
Глава уряду доручив Міністерству інфраструктури, Міністерству закордонних справ, а також Міністерству внутрішніх справ напрацювати відповідне рішення, яке повинні внести на розгляд на позачерговому засіданні уряду.
Пряма мова Шмигаля: "Пропонується розробити план по закриттю кордонів з точки зору будь-яких пасажирських перевезень.
У цьому є нагальна необхідність, тому що за останні тижні ми бачимо, що єдиним джерелом попадання коронавірусу в Україну був потік громадян з-за кордону і цей потік продовжується. Це посилює і збільшує кількість заражених на цю інфекцію людей.
Пропонується міністерству інфраструктури, міністерству юстиції, міністерству внутрішніх справ, міністерству закордонних справ, профільним віцепрем’єр-міністрам розробити і невідкладно надати пропозиції щодо закриття кордонів України для будь-якого, наголошую пасажирського сполучення або перетинання.
До кінця п’ятниці ми маємо зупинити будь-який пасажирський рух через кордони України в обидві сторони. Прошу таку пропозицію розробити, опрацювати, погодити і винести. Ми невідкладно зберемо позачергове засідання уряду, щоб ми це рішення затвердили".
Шмигаль додав, що у разі необхідності таке рішення винесуть на розгляд засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У комунікаційному штабі Кабміну УП уточнили, що про заборону перетинати кордон не йдеться.
Відзначається, що до п'ятниці урядовці мають проаналізувати та розробити певний план дій, а наразі це лише пропозиція. В уряді поки що не знають, чи буде стосуватися ініціатива громадян України, які планують повертатися з-за кордону.
У КМУ наголосили, що йдеться лише про пасажирське сполучення, а не приватні поїздки.
Нагадаємо, Кабінет міністрів у середу, 25 березня, запровадив стан надзвичайної ситуації по всій Україні з метою запобігання поширенню Covid-19 - на 30 днів.
В Україні станом на ранок 25 березня 113 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.
За темою
- Прикордонник «Лисий» самотужки ліквідував трьох окупантів і взяв полоненого
10.02.2025, 19:11
- Рівненщина: Троє місцевих жителів організували незаконний перетин кордону для ухилянтів за 5 тисяч доларів
10.02.2025, 16:34
- На кордоні з Польщею виявили партію електронних сигарет
30.08.2024, 23:51
- На Львівщині ліквідували канал незаконного переправлення чоловіків через кордон
30.08.2024, 18:14
- У Львові двоє жінок за 20 тисяч доларів відправляли чоловіків за кордон
29.08.2024, 14:20
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
На Львівщині жінка прикрила дітей від рою бджіл і потрапила до реанімації
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
В озері на Золочівщині виявили тіло 37-річного чоловіка
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми