26.04.2026, 22:57
Україна та ЄБРР домовилися про фінансування відновлення конфайнменту ЧАЕС
26 квітня Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали угоду на 30 мільйонів євро для початку відновлення Нового безпечного конфайнменту Чорнобильської АЕС.
Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль під час Міжнародної Чорнобильської конференції з питань відновлення та ядерної безпеки.
Кошти спрямують на перший етап робіт, який передбачає оцінку пошкоджень, підготовку технічних рішень і проєктування. Це дозволить розпочати відновлення об’єкта та заздалегідь закупити необхідне обладнання.
За попередніми оцінками, повна вартість відновлення конфайнменту після пошкодження внаслідок атаки дрона у 2025 році становить близько 500 мільйонів євро.
Крім цього, міжнародні партнери вже заявили про готовність надати майже 100 мільйонів євро на подальші роботи. Загалом до спільної заяви про підтримку України приєдналися 24 держави.
Уряд розраховує, що залучення міжнародного фінансування дозволить не лише відновити пошкоджений об’єкт, а й посилити рівень ядерної безпеки в країні.
За темою
- Bloomberg: голова Євроради Кошта нібито ініціював контакти з Кремлем для потенційних переговорів щодо війни в Україні
17.06.2026, 16:48
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
Масштабна ДТП біля Львова: зіткнулися чотири автомобілі, є постраждалі
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
Франківські хірурги видалили уламок біля сонної артерії бійця
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні