28.04.2025, 18:09
Україна розширює програму безпілотників Line of Drones на тлі невизначеності з підтримкою США — NYT
На тлі невизначеності щодо подальшої військової підтримки США Україна активно розвиває власне виробництво безпілотників у межах програми Line of Drones.
Як пише The New York Times, це є частиною плану "Б" у разі провалу мирних переговорів або скорочення західної допомоги.Ініціатива зосереджена на виготовленні невеликих вибухових дронів, які запускаються з укриттів, демонструючи здатність України до інновацій у війні. За словами командира одного з підрозділів, "це вже не війна людини з людиною".
Ще до запуску Line of Drones Україна значною мірою покладалася на безпілотну зброю, яка наразі завдає близько 70% усіх втрат на фронті. Більшість дронів збирають в Україні з компонентів, здебільшого китайського виробництва.
Програма передбачає розширення чотирьох батальйонів до повноцінних полків безпілотників чисельністю 2500 осіб кожен. Солдати керуватимуть різними видами дронів: тими, що скидають бомби, літаючими ретрансляторами та наземними дистанційними машинами.
Україна прагне мінімізувати прямі зіткнення та втрати серед особового складу, що робить розвиток безпілотних технологій критично важливим. Вартість одного дрона становить 500–750 доларів — у кілька разів дешевше за артилерійські снаряди великого калібру.
За словами експертів, розгортання дронів уже дало результат: три місяці тому воно допомогло сповільнити російський наступ. Командир полку "Ахіллес" Юрій Федоренко наголосив, що мета програми — повністю покрити лінію фронту безпілотниками та ускладнити російську логістику і ППО.
Незважаючи на успіхи, Україна залишається залежною від США та європейських країн у постачанні систем ППО для захисту міст.
За темою
- Віткофф і Кушнер вперше планують відвідати Київ для переговорів про припинення війни – FT
29.07.2026, 20:16
- Адміністрація Трампа планує розтягнути на три роки $400 млн допомоги Україні – Reuters
28.07.2026, 10:16
- Польща запропонувала виробляти ракети для Patriot для України на своїй території
24.07.2026, 22:59
- Рубіо заявив, що для завершення війни в Україні потрібні «нові ідеї»
23.07.2026, 12:40
- Зеленський провів розмову з Віткоффом і Кушнером про активізацію дипломатії
22.07.2026, 20:28
Політика
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні