23.12.2021, 14:45

Україна різко збільшила потужності для імпорту газу

Україна отримала доступ до нових джерел природного газу. Серед них і СПГ-термінал у Хорватії.

Підписана напередодні угода Оператора ГТС України та оператора ГТС Угорщини FGSZ дозволить на третину збільшити гарантовані потужності для імпорту природного газу в Україну з 1 січня 2022 року. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ, передає Кореспондент.

"Створення гарантованих потужностей для імпорту з Угорщини націлене на диверсифікацію джерел постачання, і, як наслідок, посилення енергетичної безпеки. Таким чином Україна збільшує гарантовані потужності майже на 30% і відкриває доступ до нових джерел природного газу, зокрема, СПГ-терміналу на острові Крк (Хорватія)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що угода дозволить фізично транспортувати до 8 млн куб. м природного газу на добу (2,9 млрд куб. м на рік) з Угорщини в Україну. Разом із наявними 27 млн ​​куб. м добових потужностей зі Словаччини це збільшить загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу в Україну до 35 млн куб. м за добу, що значно посилює енергетичну безпеку країни.

Уперше з 2014 року Україна збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з Європи. Нова угода укладена саме з Угорщиною, з якою Україна цього року імпортувала 90% газу віртуальним реверсом. Це демонструє ринковий попит на угорсько-український маршрут транспортування газу, тож угода вигідна обом сторонам, - наголосив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

За його словами, перші три місяці 2022 року оператори працюватимуть у тестовому режимі: ОГТСУ разом із угорським оператором FGSZ узгоджуватимуть та налаштовуватимуть процеси для надійного транспортування природного газу.

В ОГТСУ нагадали, що Україна має сумарну потужність для імпорту газу з ЄС у 287,2 млн куб. м газу на добу, з яких 252,2 млн куб. м - переривчасті потужності, що не дозволяє їх використовувати за відсутності транзиту.

Напередодні повідомлялося, що Україна різко збільшила відбір газу з ПСГ на тлі похолодання. Так, якщо 19 грудня було піднято 72,5 млн куб. м газу, то 20 грудня вже 83,6 млн куб. м, а 21 грудня - 98,4 млн куб. м.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: